Poznanianki wygrały z AZS UŚ Katowice

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, wygrały we własnej hali z KU AZS UŚ Katowice 4:0 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Bohaterkami spotkania były: Alicja Busza i bramkarz Katarzyna Osiadło.

Futsal17

Podopieczne Wojciecha Weissa po porażce na wyjeździe z mistrzem kraju AZS UJ Kraków 1:4 podejmowały we własnej hali zespół KU AZS UŚ Katowice, który składa się z zawodniczek AWF Katowice i Mitech Żywiec. Pojedynek stał na dobrym poziomie, a wynik w 8. minucie otworzyła niezawodna Alicja Busza. W kolejnych minutach przyjezdne starały się doprowadzić do wyrównania, a piłka po jednym ze strzałów zatrzymała się na słupku.

Po zmianie stron akademiczki szybko podwyższyły wynik spotkania. Najpierw Dominika Machnacka wykorzystała podanie ze skrzydła Laury Czudzińskiej, a chwilę później rywali dobiła Marta Zielińska. Wynik spotkania w 29. minucie uderzeniem z dystansu ustaliła Alicja Busza.

Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniło ekipie KU AZS UAM Poznań awans na trzecie miejsce w tabeli ekstraligi. Kolejne spotkanie podopieczne Wojciecha Weissa rozegrają we własnej hali w sobotę, 13 grudnia a rywalem będzie Rolnik B. Głogówek.

KU AZS UAM Poznań – KU AZS UŚ Katowice 4:0 (1:0)
Bramki: Alicja Busza (8. i 29. minuta), Dominika Machnacka (22. minuta), Marta Zielińska (24. minuta)

KU AZS UAM Poznań: Katarzyna Osiadło, Aleksandra Przybył – Hanna Olszańska, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Busza, Dorota Czech, Dominika Machnacka, Mariola Żyła, Agnieszka Rezler, Sandra Sałata, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska, Laura Czudzińska, Marika Krupska.

KU AZS UŚ Katowice: Aleksandra Komosa – Anna Wójcik, Patricia Hmirova, Małgorzata Mesjasz, Natalia Nosalik, Katarzyna Szlachta, Magda Kłos, Anita Król, Daria Latka, Patrycja Luty, Monika Majcherkiewicz, Marta Moćko, Sylwia Ryszawy, Anna Sokołowska.