MKS Poznań podejmie szczypiornistów OKPR

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań w sobotę będą podejmować we własnej hali zespół OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Początek meczu w Hali Sportowej Gimnazjum nr 54 przy ul. Newtona o godz. 18:00.

mks

Borykający się z licznymi kontuzjami zespół MKS Poznań w poprzedniej kolejce odniósł cenne zwycięstwo na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska 24:23 i po blisko miesięcznej przerwie ponownie poczuł smak wygranej. W nadchodzący weekend poznaniacy staną przed szansą podreperowania swojego dorobku punktowego, ale na ich drodze stanie bardzo wymagający rywal. Do stolicy Wielkopolski przejedzie, bowiem jeden z kandydatów do awansu OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Zespół Karola Adamowicza mimo bardzo wyrównanego składu chyba trochę zawodzi swoich kibiców, a dowodem na taką tezę może być chociażby ostatnia porażka na własnym parkiecie z Kar- Do Gdynia. Marcin Malewski, Michał Krawczyk, Karol Królik czy Radosław Jankowski jeszcze nie dawno biegali po boiskach Superligi. Do tego w kadrze jest bardzo silna para obrotowych i doświadczony Mateusz Kopyciński na skrzydle.

Czy borykający się z wieloma problemami zdrowotnymi poznański zespół będzie potrafił stoczyć wyrównany bój z podrażnionym słabymi wynikami rywalem? Jest szansa, że w sobotę po miesięcznej przerwie ponownie ujrzymy Krystiana Kaczmarka. Niestety są też złe wieści. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Rafała Niedzielskiego i Marka Kaczmarka. Pierwszy z nich od początku tygodnia zmaga się z chorobą, a drugiego wyeliminować z sobotniego meczu mogą sprawy zawodowe. Pod nieobecność leworęcznego skrzydłowego szansę debiutu w I lidze najprawdopodobniej otrzyma 17-letni wychowanek klubu – Patryk Maćkowiak.