Koszykarskie derby dla JTC MUKS Poznań

Koszykarki Poznań City Center AZS choć prowadziły z JTC MUKS Poznań przed czwartą kwartą 43:33 przegrały derbowy pojedynek i zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego derbowy pojedynek z JTC MUKS Poznań rozpoczęły zgodnie z zapowiedziami trenera. Były bardzo skoncentrowane i pewnie rozgrywały swoje ataki. Efekt był taki, że młody zespół Poznań City Center AZS niespodziewanie prowadził po pierwszej kwarcie 22:12, a przewagę wypracowały Daria Marciniak i Elżbieta Giedrojć. Dwie kolejne odsłony były bardzo wyrównane, ale bardziej doświadczony zespół JTC MUKS Poznań w czwartej kwarcie zaczął przejmować inicjatywę i był bardzo skuteczny pod koszem akademiczek. Szczególnie aktywna była Magdalena Idziorek. Zdobyła dla swojego zespołu aż 9 punktów i poprowadziła do zwycięstwa nad Poznań City Center AZS 49:45.

– Gramy dosyć wąskim składem i dziewczyny nie zdążyły się zregenerować od sobotniego, ciężkiego spotkania z Aleksandrowem Łódzkim. Zresztą w kilku ostatnich meczach dziewczyny wyrywały zwycięstwa w końcowych sekundach, a dziś szczęście nas opuściło i się nie udało – mówił po meczu trener Poznań City Center AZS, Ryszard Barański.

JTC MUKS Poznań – Poznań City Center AZS 49: 45 (12:22, 10:10, 11:11, 16:2)

JTC MUKS Poznań: Magdalena Idziorek 19, Barbara Skowronek 12,Anita Szemraj 9,Patrycja Klatt 3 , Aleksandra Dziwińska 3, Julia Tyszkiewicz 2, Ramona Casimiro 1.

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 14, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 9, Daria Marciniak 7, Karolina Budeń 5.

Wyniki spotkań 8. kolejki I ligi koszykówki kobiet:
ŁKS SMS Łódź – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 44:61 (11:9, 10:10, 10:20, 13:22)
Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów – Lider Swarzędz 61:51 (13:11, 22:14, 10:7, 16:19)
UKS Basket Aleksandrów Łódzki – JAS-FBG Sosnowiec 51:60 (10:7, 9:13, 19:25, 13:15)
Ostrovia Ostrów Wlkp. – AZS Politechnika Korona Kraków 55:66 (20:12, 18:20, 11:17, 6:17)
JTC MUKS Poznań – Poznań City Center AZS 49:45 (12:22, 10:10, 11:11, 16:2)