Chaos Poznań kończy rok porażką z Czarnymi

Drugoligowi rugbiści Chaosu Poznań w ostatnim swoim spotkaniu w tym roku przegrali na stadionie w Lasku Golęcińskim z zespołem Czarni Pruszcz Gdański 15:36 i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie Chaosu Poznań z zespołem Czarni Pruszcz Gdański rozegrane w niedzielne popołudnie było rozegrane awansem, jako mecz rundy wiosennej. Przesunięcie terminu spowodowane jest planem remontu płyty głównej obiektu, która realizowana będzie z budżetu obywatelskiego w ramach projektu „Sportowy Golaj”.

Sztab szkoleniowy Chaosu mając w pamięci porażkę 84:3 w pierwszym meczu rozegranym w Pruszczu Gdańskim, żeby zdjąć z drużyny dodatkową presję wyniku potraktowali spotkanie jako doskonałą jednostkę treningową. Nie oznaczało to bynajmniej odpuszczenia meczu przez poznaniaków, a wręcz przeciwnie zgromadzona publiczność była świadkiem najlepszego w tym sezonie meczu rozegranego przez Chaos Poznań.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków drużyny gospodarzy, którzy w 3 minucie objęli prowadzenie 3:0 po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Bartosza Włodarka. Stracone punkty i zdecydowana postawa poznańskiej drużyny nie zdeprymowała doświadczonej drużyny z Pruszcza, która szukała swojego pomysłu na rozegranie tego meczu. Zaowocowało to w 12 minucie zdobyciem pięciu punktów po niepodwyższonym przyłożeniu Patryka Kościelniaka. W kolejnych minutach inicjatywa należała już do Czarnych, którzy schodzili na przerwę prowadząc 17:3.

Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków poznańskich rugbistów. Doprowadziło to w 47 minucie do zdobycia 5 punktów po przyłożeniu Oskara Górskiego. Chwilę później po błędzie drużyny z Pruszcza, pięknym rajdem zakończonym przyłożeniem popisał się Bartłomiej Karliński. A skuteczne podwyższenie Bartosza Włodarka spowodowało, że zawodnicy Chaosu zmniejszyli stratę do drużyny gości do zaledwie dwóch punktów.

Dalszy przebieg połowy uświadomił wszystkim jak ważne jest w tym sporcie doświadczenie i chłodna głowa. Zawodnicy Czarnych konsekwentnie realizowali założenia nakreślone w przerwie przez trenera Jerzego Jumasa, co doprowadziło do zdobycia 14 punktów po dwóch przyłożeniach Dariusza Lachmyca, które skutecznie podwyższył Patryk Kościelniak. Wynik spotkania w 73 minucie ustalił Rafał Bałachowski zdobywając pięć punktów z przyłożenia. Pomimo porażki 15:36 zadowoleni z meczu byli trenerzy poznańskiej drużyny Paweł Borowski i Paweł Rodziejczak, którzy pochwalili zespół za walkę i zaangażowanie oraz poczynione postępy.

Chaos Poznań – RC Czarni Pruszcz Gdański 15:36 (3:17)
Sędzia: Hubert Bedyński

Chaos Poznań: Bartosz Włodarek 7, Oskar Górski 5, Bartłomiej Karliński 5.

Czarni Pruszcz Gdański: Patryk Kościelniak 11, Dariusz Lechmyc 10, Rafał Bałachowski 10, Mariusz Kostrzewiński 5.

Skład Chaosu Poznań: Łukasz Mądry , Jacek Biskupski, Mateusz Krzeminski (60. Patryk Borkowski), Arkadiusz Białachowski, Przemysław Morawski (80. Rafał Bartoszewski), Przemysław Połczyński (66. Przemysław Plewiński), Mateusz Płowens, Piotr Mydlak, Bartosz Włodarek, Krzysztof Kuśnierek II, Maciej Karliński (57. Mateusz Sawicki), Piotr Kaszkowiak, Oskar Górski (66. Tomasz Włoch), Sebastian Graczyk (66. Daniel Gmiter), Bartłomiej Karliński.