APP Krispol Września wiceliderem I ligi

Prowadzeni przez poznańskiego trenera Marka Jankowiaka siatkarze APP Krispol Września wygrali we własnej hali z zespołem Ślepsk Suwałki 3:1 i zajmują pozycję wicelidera zaplecza PlusLigi Mężczyzn.

Wrześnianie choć osłabieni brakiem trzech kontuzjowanych graczy Patryka Skupa, Damiana Dobosza i Sebastiana Tylickiego od samego początku kontrolowali przebieg pierwszego seta. Objęli dwupunktowe prowadzenie 8:6, które stracili tylko raz przy stanie 10:11. Chwilę później ataki Marcina Iglewskiego ponownie dały gospodarzom przewagę, której podopieczni Marka Jankowiaka nie oddali do końca seta i wygrali 25:21.

Drugi set siatkarze Krispolu rozpoczęli od prowadzenia 6:1, ale Ślepsk Suwałki szybko doprowadził do remisu 6:6 i zaczął przejmować inicjatywę. Kiedy gospodarze od stanu 11:13 wyszli na prowadzenie 15:13 wydawało się, że wygrają seta. Ambitnie grający rywale nie odpuścili i ponownie uciekli, aby ostatecznie wygrać 25:19. Należy podkreślić, że trener Jankowiak wpuścił w tym secie na parkiet dwóch młodych wychowanków: środkowego Bartosza Adamskiego i przyjmującego Macieja Kurka.

W trzeciej odsłonie podrażniony APP Krispol Września szybko się podniósł. Na pierwszej przerwie technicznej prowadził już 8:5. Po chwili punktowe ataki Iglewskiego, bloki Chwastyniaka i as Murdzi powiększyły przewagę do sześciu punktów 12:6. Ślepsk był bezradny, a pomarańczowi szybko wygrali 25:15. Ostatni set przebiegał także pod kontrolą gospodarzy, którzy wygrali 25:19 i dzięki temu zwycięstwu zostali wiceliderem zaplecza PlusLigi Mężczyzn. MVP meczu został wybrany Mateusz Jasiński z APP Krispol Września.

APP Krispol Września – Ślepsk Suwałki 3:1 (25:21, 19:25, 25:15, 25:19)

APP Krispol Września: Marcin Iglewski, Chwastyniak, Murdzia, Antosik,Jasiński, Mateusz Iglewski (libero) oraz Wajdowicz, Sęk, Kempiński, Adamski, Kurek

Ślepsk Suwałki: Urbanowicz, Smoliński, Modzelewski, Makowski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Rudziewicz, Kluth, Gonciarz, Skrzypkowski, Rawiak.