Ogródek twierdzą Warty

W 15. kolejce III ligi zachodnio-kujawsko-wielkopolskiej Warta Poznań zremisowała 1:1 z Wdą Świecie. „Zieloni” mieli ogromną przewagę, jednak nie potrafili przełożyć swojej dominacji na końcowy rezultat.

Warta _ Wda 012

Relacja minuta po minucie – czytaj tutaj

Zobacz jak padały bramki w meczu Warta – Wda (FILM) – kliknij tutaj

Przed tym spotkaniem Wartę i Wdę dzieliły zaledwie dwa punkty i cztery miejsca w ligowej tabeli. Goście ze Świecia przyjeżdżali do Poznania jako wicelider. Początek meczu był dość szarpany i żadna ze stron nie wypracowała sobie zdecydowanej przewagi. Jednak w 14. minucie to piłkarze Wdy wyszli na prowadzenie – Mateusz Filipowiak sparował uderzenie z dystansu do boku, jednak przy dobitce Macieja Kota nie miał już najmniejszych szans. Nie popisała się w tej sytuacji obrona gospodarzy, który pozostawiła rywalom zbyt dużo swobody w polu karnym. „Zieloni” wyrównali w 27. minucie, gdy Łukasz Spławski wykorzystał dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego z rzutu wolnego. Duży błąd w tej sytuacji popełnił golkiper gości, którego zawahanie przy wyjściu z bramki okazało się bardzo kosztowne.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a w drugiej połowie to gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę. Już trzy minuty po wznowieniu gry Michał Ciarkowski trafił piłką w słupek. To jednak był dopiero początek ostrzeliwania bramki rywali. Bardzo aktywny był wspomniany Ciarkowski, świetne zawody rozgrywał Łukasz Spławski, ale piłka nie chciała wpaść do siatki gości, choć szans nie brakowało. Najlepszą zmarnował najskuteczniejszy strzelec Warty Krystian Łukaszyk, który w drugiej części pojawił się na boisku. Na minutę przed końcem meczu zawrzało na stadionie przy Drodze Dębińskiej, gdy w polu karnym piłka odbiła się od ręki jednego z obrońców Wdy. Sędzia jednak był nieugięty i mimo protestów warciarzy nie odgwizdał „jedenastki”.

Podział punktów oznacza, że Warta nadal pozostaje niepokonana na własnym boisku. Bilans meczów domowych poznaniaków to w tej chwili pięć zwycięstw i trzy remisy. „Zieloni” utrzymują też szóstą lokatę, jaką zajmowali przed tą kolejką spotkań.