Warta zremisowała z wiceliderem

Warta Poznań zremisowała na własnym boisku z Wdą Świecie 1:1 mimo, że zdecydowanie przeważała. Poniżej prezentujemy zapis relacji LIVE z tego meczu.

warta

12:30 Witamy Państwa ze stadionu przy Drodze Dębińskiej!

12:32 Piłkarze obu drużyn wyszli właśnie na rozgrzewkę.

12:38 Przypominamy naszą zapowiedź spotkania Warty Poznań z Wdą Świecie – KLIKNIJ.

12:42 Wiemy już w jakim składzie wyjdą dzisiaj warciarze: Filipowiak – Siwek, Onsorge, Laskowski, Czerniejewicz – Ngamayama, Marciniak – Brzostowski, Drzewiecki, Ciarkowski – Spławski.

12:45 Z kolei goście rozpoczną w zestawieniu: Kowalski – Brzeziński, Cylc, Czerwiński, Kardas, Kocieniewski, Wenerski, Kot, Meyer, Urbański, Witucki.

12:50 Już tylko dziesięć minut do pierwszego gwizdka sędziego. Dzisiejsze zawody poprowadzi Mateusz Gajewski, a na liniach pomagać mu będą Łukasz Bania oraz Mikołaj Chromiński.

12:57 Zawodnicy wychodzą na boisko, rozbrzmiewa hymn Warty, czekamy na rozpoczęcie meczu.

***

1. GRAMY!

3. Warta przy piłce. Gospodarze chcą od pierwszego gwizdka zdominować rywali.

5. Pierwsze pięć minut bez strzałów z obu stron, ale to gospodarze grają odważniej i bardziej zdecydowanie.

6. Pierwsze uderzenie na bramkę gości – Ciarkowski uderzał ze skraju „szesnastki”, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę. Po rzucie rożnym próbował strzelać Laskowski, ale przestrzelił.

9. Głową uderzał Spławski, ale goście przechwycili piłkę i chcieli ruszyć z kontrą, jednak niecelne podanie Meyera zastopowało akcję.

14. GOL DLA WDY! Kompletnie pogubiła się obrona gospodarzy – Filipowiak sparował piłkę do boku, obrońcy nie zaasekurowali pola bramkowego i Maciej Kot z bliska pakuje piłkę do siatki.

16. Prawym skrzydłem szarżował Witucki, ale skutecznie blokował go Czerniejewicz. Od bramki zacznie Warta.

19. Niezła próba Czerniejewicza z zagranie prostopadłym do Brzostowskiego, ale piłkę w wyskoku łapie Kowalski.

20. Ofensywne wejście Laskowskiego – minął trzech rywali, uderzył na bramkę, jednak zbyt słabo by zaskoczyć golkipera gości.

24. Nieporadna jest dziś Warta w defensywie, choć trzeba przyznać, że goście w grze kombinacyjnej prezentują się całkiem nieźle.

27. GOL DLA WARTY! Ciarkowski dośrodkował z rzutu wolnego, bramkarz Wdy popełnił błąd w wyjściu do piłki, a Łukasz Spławski głową skierował piłkę do siatki.

29. Ciarkowski posyła kolejną piłkę na pole karne z rzutu wolnego, jednak tym razem Kowalski piąstkuje.

32. Kolejna akcja Warty – Brzostowski podawał do Ciarkowskiego, ten płasko dośrodkował, ale bramkarz przechwycił piłkę.

35. Warta po wyrównującym golu zyskała na impecie.

38. Michał Ciarkowski uderzał z rzutu wolnego sprzed pola karnego, ale piłka trafiła prosto w mur.

40. Kolejny atak „Zielonych”. Strzelał Marciniak, ale piłkę do boku sparował Kowalski. Dobijał jeszcze Ciarkowski, jednak niecelnie.

43. Czerniejewicz w dość niecodzienny sposób sfaulował rywala – atak głową w nogi.

45. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

PRZERWA. Przyzwoita pierwsza połowa w wykonaniu Warty. Choć trzeba zaznaczyć, że dopiero wyrównująca bramka na dobre rozgrzała gospodarzy. Szczególnie aktywny jest Michał Ciarkowski, który asystował przy golu Spławskiego.

46. POCZĄTEK DRUGIEJ CZĘŚCI GRY.

48. Słupek po strzale Ciarkowskiego zza pola karnego! Dobijał jeszcze Marciniak, ale prosto w obrońcę gości.

50. Strzał głową Wojciecha Onsorge po rzucie rożnym, ale piłką przefrunęła obok bramki.

54. Goście mają chrapkę na gola. Aktywny pod bramką Warty jest zdobywca pierwszej bramki, Maciej Kot.

57. Brzostowski! Niezłe uderzenie, drobny rykoszet i piłka przelatuje tuż obok bramki.

60. Żółta kartka dla Grzegorza Brzezińskiego.

61. Strzał Krystiana Łukaszyka, który niedawno pojawił się na boisku. Bardzo, ale to bardzo niecelnie.

62. Żółta kartka dla Artura Marciniaka.

65. Ładne uderzenie lewą nogą Łukasza Spławskiego, który najpierw wypracował sobie sytuację świetną grą tyłem do bramki. Z problemami broni bramkarz gości.

66. Ostatnie minuty należą do „Zielonych”. Warciarze utrzymują się przy piłce i konstruują coraz groźniejsze ataki.

69. Jak to nie wpadło?! Spławski zakręcił obrońcami, wyłożył piłkę Ciarkowskiemu, a ten spudłował mając niemal pustą bramkę.

71. Znowu było blisko – Ciarkowski dośrodkował z rzutu wolnego, a piłką niedotknięta przez nikogo minimalnie minęła słupek.

75. Czas najwyższy, by Warta udowodniła swoją przewagę golem, bo czas powoli ucieka…

76. Akcja bocznych obrońców – Czerniejewicz dośrodkował do Siwka, ale temu brakowało centymetrów, by dosięgnąć piłkę.

78. Znowu warciarze blisko szczęścia. Strzał Łukaszyka broni jednak Kowalski. Po chwili bardzo niecelna próba Brzostowskiego.

82. Kolejny strzał gospodarzy – tym razem po dograniu Ciarkowskiego głową strzelał Spławski.

84. I znowu uderzenie ze strony Warty – tym razem niecelna próba Ngamayamy. „Zieloni” nie schodzą z połowy rywali.

85. Stuprocentowa sytuacja Warty! Ciarkowski fenomenalnie dograł do Łukaszyka, a ten lobem przeniósł piłkę tuż obok bramki.

87. Niewykorzystanie TAKIEJ przewagi będzie dużym grzechem Warty.

89. Duża kontrowersja – ręką zagrywał jeden z obrońców Wdy, ale gwizdek sędziego milczy. Cała sytuacja miała miejsce na szóstym metrze od bramki.

90+3. Koniec meczu. Warta remisuje z Wdą Świecie 1:1 mimo, że „Zieloni” zdecydowanie przeważali.