Warta Poznań – Jarota Jarocin (LIVE)

W meczu 13. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskej Warta Poznań pokonała Jarotę Jarocin 2:0 po golach Siwka i Onsorge. Poniżej prezentujemy zapis relacji LIVE z tego spotkania. Zdjęcia z meczu zobacz tutaj.

warta - jarota

13:50 Witamy Państwa ze stadionu przy Drodze Dębińskiej! Już za kilka chwil rozpocznie się mecz między Wartą Poznań a Jarotą Jarocin.

13:53 Skład Warty: Filipowiak – Siwek, Onsorge, Wypych, Czerniejewicz – Ngamayama, Ciupa – Łukaszyk, Goździk, Ciarkowski – Spławski.

13:55 A oto jedenastka Jaroty: Szady – Ludwiczak, Filipiak, Skowron, Czabański, Chromiński, Stokowski, Durowicz, Cierniewski, Cieślak, Goliński.

13:58 W wyjściowym składzie gości będziemy mogli zobaczyć dwóch byłych piłkarzy „Zielonych” – Michała Golińskiego i Dominika Chromińskiego.

13:59 Z głośników słychać hymn Warty, a zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko!

****

1. Zaczęliśmy!

2. Ciarkowski dogrywa z rzutu rożnego, bramkarz Jaroty piąstkuje.

4. Spławski próbował podać prostopadle do Ciarkowskiego, ale dogranie przerwał Czabański.

5. Zgrabny atak gości, ale Czerniejewicz skutecznie wypchnął Cieślika poza linię boczną. Od bramki zacznie Warta.

8. Duże nieporozumienie między Czerniejewiczem a Filipowiakiem omal nie rozpoczęło groźnego ataku gości. Bramkarz Warty nabił piłką Cieślaka, ale ostatecznie futbolówka wylądowała na aucie.

10. Michał Ciarkowski dośrodkował na pole karne, ale Szady łapie piłkę.

12. Pierwszy groźny strzał gospodarzy. Spławski zdobył kilkanaście metrów, świetnie dograł do Łukaszyka ustawionego na skraju pola karnego, a ten mocnym uderzeniem sprawił dużo problemów Szademu.

15. Pierwszy kwadrans meczu z delikatnym wskazaniem na gospodarzy.

17. Efektowne dośrodkowanie Skokowskie zewnętrzną stroną buta, ale piłkę przejmuje Czerniejewicz, który w dodatku był w tej sytuacji faulowany. Od rzutu wolnego Warta.

20. Faul Czerniejewicza niemal przy linii końcowej. Rzut wolny wykonał Goliński, duże zamieszanie i piłka opuszcza pole karne Warty.

23. Zmarnowana szansa dla „Zielonych”. Kacper Ciupa z prawej flanki dograł do Goździka, a ten zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie jego próba została zablokowana.

26. Do ofensywny przechodzą goście – kilka dośrodkowań, ale żadne nie osiągnęło celu.

31. Ale szczęścia miała teraz Warta! Najpierw Czerniejewicz zagrał tak fatalnie, że Chromiński wyszedł sam na sam z Filipowiakiem. Piłkarz Jaroty minął bramkarza, strzelił do pustej bramki, ale Czerniejewicz naprawił swój błąd efektownym wślizgiem i wybił piłkę zmierzającą do siatki.

34. Jarota nadal przy piłce. Obrońcy Warty zbyt często popełniają indywidualne błędy.

37. Kolejne dośrodkowanie Ciarkowskiego z rzutu wolnego, głową strzelał Kacper Ciupa, ale minimalnie obok bramki.

41. Do tej pory spotkanie nie zachwyca. Może to efekt tej niskiej temperatury? Do tej pory raptem trzy dość groźne sytuacje. Najlepsza, to chyba ta sprzed dziesięciu minuty, gdy Czerniejewicz wybijał piłkę z bramki.

43. Goździk! Świetny strzał pomocnika Warty – prawą nogą w kierunku dalszego słupka. Efektowną paradą uratował swój zespół Szady.

46+1. Koniec pierwszej połowy.

PRZERWA. Bezbramkowy rezultat po pierwszej połowie to dość sprawiedliwy wynik. Każda z drużyn miała swój moment w tym meczu, ale koniec końców żadna z nich nie wypracowała sobie zdecydowanej przewagi.

46. Początek drugiej połowy.

47. Szybki atak Jaroty – Goliński dograł do Durowicza, ten uderzył niecelnie, a sędzia j i tak moment wcześniej odgwizdał spalonego.

49. Durowicz uderzył piłką w słupek… ale ten, od kamery monitoringu.

52. Dominik Chromiński strzelał zza pola karnego, jednak bardzo lekko, a w dodatku niecelnie. Filipowiak nie musiał interweniować.

54. Teraz to Warta przy piłce. Gospodarze powoli przejmują inicjatywę.

56. Bardo aktywny po przerwie jest Adam Durowicz. To już trzeci raz, gdy bez problemów ogrywa Siwka.

58. Dośrodkowanie Golińskiego z rzutu wolnego, a piłka niedotknięta przez żadnego z zawodników spada za linię końcową.

60. GOL DLA WARTY! Co za strzał!!! Zgranie z pierwszej piłki od Łukasza Spławskiego, Franciszek Siwek huknął zza pola karnego w okienko bramki! Bramkarz bez szans.

62. Próba strzału Łukaszyka z woleja, ale niecelnie, w boczną siatkę.

65. Ciarkowski ładnie próbował dograć do Łukaszyka, ale podanie przeciął Filipiak.

70. GOL DLA WARTY! Rzut rożny wykonywał Ciarkowski, piłkę strącił jeszcze jeden z warciarzy, a Onsorge wepchnął ją do siatki z najbliższej odległości! Chyba jest już po meczu.

74. „Zieloni” kontrolują już spotkanie, z kolei piłkarze z Jarocina chyba stracili już wiarę w uzyskanie korzystnego wyniku.

77. Dobry mecz Mateusza Wypycha – kolejna skuteczna interwencja stopera Warty.

78. Katastrofalny błąd Szadego, który nabił piłką Spławskiego tak, że ta spadła wprost pod nogi Łukaszyka. Ten z kolei spudłował zza pola karnego, choć Szady pozostawił pustą bramkę. Kuriozalna sytuacja.

83. Piłkarze Jaroty już cieszyli się z bramki, ale sędzia liniowy odgwizdał spalonego. Wiła faktycznie znajdował się na pozycji spalonej.

86. Warciarze nie odpuszczają i już na połowie Jaroty zakładają wysoki pressing.

88. Akcja byłych warciarzy – Goliński do Chromińskiego, a ten groźnie strzelał już z pola karnego. Zabrakło naprawdę niewiele.

90+3. Koniec meczu! Warta wygrywa 2:0 z Jarotą Jarocin.