Warta Poznań – Unia Swarzędz 1:1 (1:0)

W sobotę Warta Poznań, zespół nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, w kolejnym meczu III ligi piłkarskiej zremisował z Unią Swarzędz 1:1 (1:0). Warta zdobyła prowadzenie po strzale Filipa Brzostowskiego w 45 minucie. Wyrównującą bramkę dla gości uzyskał z rzutu karnego Mateusz Molewski (65). – To jest skandal – mówił po meczu Tomasz Beksa, trener Warty. Co miał na myśli? Zobacz tutaj.

Porażki dzisiaj doznał dotychczasowy lider Sokół Kleczew, który na własnym boisku przegrał 0:1 z Nielbą Wągrowiec. Bramkę strzelił w 52. minucie Dawid Jasiński, były zawodnik Warty Poznań. Nowym liderem została Sparta Brodnica, która pokonała Włocłavię Włocławek 1:0.

Zespoły Warty i Unii rozpoczęły w składach:

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Franciszek Siwek (77. Mateusz Maruniak), Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Nikodem Fiedosewicz, Krystian  Łukaszyk, Filip Brzostowski, Gracjan Goździk (61. Dominik Drzewiecki), Alain Ngamayama, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (87. Adrian Owczarek).

Unia Swarzędz: Paweł Beser – Krystian Antczak, Adam Gajda, Mateusz Molewski, Paweł Noga, Maciej Skrzypczak, Filip Soboń, Michał Stawiński, Mateusz Świergiel, Marcin Wasielewski, Konrad Zandrowicz