Warta gromi Włocłavię

Poznańska Warta efektownie pokonała Włocłavię Włocławek aż 6:0. Dla „Zielonych” to trzeci wygrany mecz z rzędu i po pięciu kolejkach III ligi mają na koncie dziesięć punktów.

Warta 59

Od pierwszych minut wyraźnie zarysowała się przewaga gospodarzy, ale przed przerwą prowadzili zaledwie jedną bramką. Gola w 20. minucie zdobył Michał Ciarkowski, który dopełnił formalności wbijając piłkę do siatki po dużym zamieszaniu podbramkowym. Prawdziwa strzelanina rozpoczęła się dopiero w drugiej połowie.

A działo się sporo, bo już w 56. minucie prowadzenie podwyższył Krystian Łukaszyk po doskonałym dośrodkowaniu Wróblewskiego. W 69. minucie do siatki trafił Łukasz Spławski, a dosłownie minutę później ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę. Szczególnie to pierwsze trafienie było efektowne, gdy napastnik Warty popisał się niezłą kontrolą piłki. 83. minuta na zegarze, a Warta prowadziła już pięcioma golami – Wojciech Onsorge pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Michale Ciarkowskim. Strzelanie przy Drodze Dębińskiej zamknął w samej końcówce Filip Brzostowski, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Relację „minuta po minucie” – czytaj tutaj.

Warta Poznań – Włocłavia Włocławek 6:0 (1:0)

Bramki: Michał Ciarkowski (20.), Krystian Łukaszyk (56.), Łukasz Spławski (69. i 70.), Wojciech Onsorge (83.), Filip Brzostowski (89.)

Warta: Filipowiak – Czerniejewicz, Onsorge, Laskowski, Wróblewski, Łukaszyk (63. Drzewiecki), Goździk (63. Brzostowski), Ngamayama, Ciupa (75. Wypych), Ciarkowski, Spławski (72. Owczarek).

Włocłavia: Winiecki – Tomczak, Suchomski, Szablewski, Rogalski (59. Czaplicki), Markowski (69. Tucholski), Ciesielski (78, Gralak), Rutecki, Kleczkowski, Dudkiewicz, Krosnowski Ż.