Warta Poznań – Włocławia Włocławek (relacja na żywo)

Warta Poznań wygrała z Włocłavią Włocławek 6:0 w 5. kolejce III ligi. Poniżej zapis relacji LIVE.

warta 1

1. Zaczęliśmy!

5. Niecelny strzał Alaina Ngamayamy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

7. Warta ma przewagę w tych pierwszych minutach. To dobry prognostyk na dalszą część spotkania.

8. Rzut wolny wykonywał Kleczkowski, ale odważnie piąstkował Filipowiak.

9. Ależ niewygodnie kropnął Łukaszyk! Mocne uderzenie z 16. metrów łapie jednak Winiecki.

11. Rzut karny?! Jednak nie! Łukaszyk padł w polu karnym, kibice oczekiwali na gwizdek, ale arbiter milczy.

14. Łukaszyk! Ale było blisko…. Ładny, płaski strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

16. „Zieloni” nie przestają napierać – tym razem uderzał Spławski, ale zbyt delikatnie, by zaskoczyć Winieckiego.

17. Już bliżej być nie mogło. Łukaszyk pięknie złożył się do uderzenie z powietrza, ale piłka trafiła w słupek!

20. GOL DLA WARTY! Ciarkowski dobija piłkę do pustej bramki i „Zieloni” prowadzą!

24. Mądrze gra dzisiaj defensywa Warty. Mimo, że nie mają dużo pracy, to jednak notują sporo dobrych interwencji.

26. Odważna próba Krystiana Łukaszyka z dystansu, jednak piłka odbiła się od rywala i przejęli ją goście.

28. Powinno być 2:0! Ciarkowski minął już bramkarza, ale z ostrego kąta trafił jedynie w boczną siatkę.

30. Zmiana bramkarza we Włocłavii – Kobusa za Winieckiego.

31. Goździk! Pomocnik „Zielonych” dostał piłkę do Spławskiego idealnie przed bramką, ale fatalnie przestrzelił! Zabrakło może kilkunastu centymetrów.

34. Alain Ngamayama dograł do Ciarkowskiego, a ten ładnym technicznym strzałem próbował zaskoczyć Kobusę.

38. Czerniejewicz bardzo niecelnie, nieczysto uderzył w piłkę. Warto zaznaczyć jednak dokładne zgranie piłki przez Spławskiego.

40. Ciarkowski! Skrzydłowy Warty dostał piłkę do Ciarkowskiego, zwiódł defensora, ale jego strzał obronił golkiper.

43. Znowu z powietrza, bez przyjęcia uderzył Łukaszyk, jednak tym razem obok bramki.

45. Koniec pierwszej połowy.

PRZERWA. Pierwsza połowa? Absolutna dominacja „Zielonych”. Aktywny jest Ciarkowski, bardzo dobrze prezentuje się Łukaszyk, sporo pożytku jest ze Spławskiego. Kolejne bramki pozostają kwestią minut.

46. Zaczęliśmy drugą część gry.

47. Dobry początek Warty – Alain Ngamayama uderzył z dystansu, ale minimalnie niecelnie.

49. Na spalonym złapany Ngamayama.

53. Przerwa w grze – kontuzjowany Rutecki.

56. GOL DLA WARTY! Świetną piłkę posłał Wróblewski, na wprost bramki był Łukaszyk, który huknął ze skraju pola karnego i zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie.

59. Zmiana we Włocłavii – Czaplicki za Rogalskiego.

61. Mają dzisiaj pecha „Zieloni” – tym razem świetnym dryblingiem popisał się Spławski, ale ostatecznie trafił w słupek!

63. Dwie zmiany w Warcie – wchodzą Brzostowski i Drzewiecki za Goździka i Łukaszyka.

65. Od razu z dobrej strony pokazał się Drzewiecki – uderzył z dystansu, jednak niecelnie.

69. GOL DLA WARTY! Świetny strzał Łukasza Spławskiego po dograniu Wrólewskiego. „Spławik” zgasił piłkę, uderzył i mamy 3:0.

70. GOL DLA WARTY! Włocłavia w szoku! Ngamayama dośrodkował na głowę Spławskiego, a ten z bliska pakuje piłkę do siatki!

72. Zmiana w Warcie – Owczarek za Spławskiego.

75. Ajjjj, blisko szczęścia Ciarkowski! Ładne uderzenie z woleja, ale broni golkiper gości.

83. GOL DLA WARTY! Onsorge wykorzystał rzut karny podyktowany na Michale Ciarkowskim. Pewny strzał w lewy róg bramki.

85. Włocłavia na kolanach. Teraz Owczarek huknął zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

87. Żółta kartka dla Krosnowskiego.

89. GOL DLA WARTY! Brzostowski wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem i pewnie go pokonał. Sześć do zera!!!

90+4. Koniec meczu!

***

Warta Poznań – Włocłavia Włocławek 6:0 (1:0)

Bramki: Michał Ciarkowski (20.), Krystian Łukaszyk (56.), Łukasz Spławski (69. i 70.), Wojciech Onsorge (83.), Filip Brzostowski (89.)

Warta: Filipowiak – Czerniejewicz, Onsorge, Laskowski, Wróblewski, Łukaszyk (63. Drzewiecki), Goździk (63. Brzostowski), Ngamayama, Ciupa (75. Wypych), Ciarkowski, Spławski (72. Owczarek).

Włocłavia: Winiecki – Tomczak, Suchomski, Szablewski, Rogalski (59. Czaplicki), Markowski (69. Tucholski), Ciesielski (78, Gralak), Rutecki, Kleczkowski, Dudkiewicz, Krosnowski Ż.