Warta Poznań lepsza od Ostrovii

W 5. kolejce piłkarskiej III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej spotykały się dwa zespoły, które jeszcze kilka miesięcy temu występowały o klasę wyżej. W tym pojedynku lepsza okazała się poznańska Warta, która pokonała Ostrovię Ostrów Wlkp. 2:0 (1:0).

Warta - Ostrovia 072

Warta Poznań przez cały mecz kontrolowała boiskowe wydarzenia. Bohaterem spotkania na pewno możemy nazwać Krystiana Łukaszyka, który od pierwszych minut napędzał ataki gospodarzy. To właśnie ten piłkarz jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. W 29. minucie swój kilkudziesięciumetrowy rajd z piłką zakończył strzałem tuż obok bezradnego bramkarza i zieloni prowadzili 1:0.

Po przerwie niewiele się zmieniło i to nadal gospodarze prowadzili grę. Swoją przewagę udokumentowali na pięć minut przed końcem spotkania, gdy wprowadzony chwilę wcześniej Adrian Owczarek wykorzystał błąd obrońców Ostrovii. Piłka zatrzepotała w siatce, a sędzia prowadzący to spotkanie niedługo później zagwizdał po raz ostatni.

Warta Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)

Bramki: Krystian Łukaszyk (29.), Adrian Owczarek (85.)

Warta: Filipowiak, Czerniejewicz (84. Wróblewski), Onsorge, Laskowski, Łukaszyk (70. Drzewiecki), Brzostowski (65. Goździk), Ngamayama, Marciniak, Ciupa, Ciarkowski, Spławski (77. Owczarek). Trener: Tomasz Bekas

Ostrovia: J. Reyer, Sobczak, D. Reyer, Błaszczyk, Szymanowski (72. Kaczmarek), Cyfert, Majer (58. Perz), Giecz (85. Kucharski), Kempiński (69. Michalski). Trener: Piotr Konstanciak

Żółte kartki: Laskowski, Czerniejewicz (Warta) – Szymanowski (Ostrovia).

Zapis meczu minuta po minucie zobacz tutaj.