Polskie srebrne medale na rozpoczęcie mistrzostw świata w smoczych łodziach

Pierwszy dzień mistrzostw świata w smoczych łodziach, które odbywają się na poznańskiej Malcie już za nami. Dziś rozegrano 6 finałów w konkurencjach łodzi dwudziestoosobowych na dystansie 500m, w których polskie osady wywalczyły 2 srebrne medale.

Pierwszy z nich zdobyła osada Mastersów w kategorii Mikst (w drużynie musi być minimum 8 kobiet), która po zaciętym wyścigu uzyskując czas 2:02,02 wyprzedziła m.in. trzecią Rosję ulegając zaledwie o 2 sekundy reprezentacji Niemiec. Warto dodać, że w łodzi wiosłował m.in. poznaniak, niegdyś wyśmienity kanadyjkarz, 2-krotny medalista Igrzysk Olimpijskich Marek Łbik. Drugie srebro również w kategorii Mikst wywalczyła osada Seniorów, która z czasem 1:59,48 przegrał jedynie z Rosją. Trzecia na mecie zameldowała się reprezentacja Szwecji.