Transatlantyk o tym jak powstaje film


Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk to nie tylko pokazy i koncerty, to także warsztaty i dyskusje. Do 22 sierpnia potrwają otwarte wykłady i seminaria Master Classes. W związku z ogromnym zainteresowanie odbywają się w trzech miejscach: w Multikinie 51 i Concordii Design w Poznaniu oraz w Instytucie Rozbitek, położonym 60 km na zachód od stolicy Wielkopolski. Organizatorzy zapewniają darmowy transport do miejsc wykładów. Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, pod warunkiem wcześniejszego wypełnienia na stronie www.transatlantyk.org formularza rezerwacji na wybrane Master Classes.

 

Kilkanaście spotkań dotyczących sztuki filmowej prowadzą doświadczeni wykładowcy z Hollywood i Europy. Będzie można posłuchać m.in. Petera Goluba, kompozytora i dyrektora muzycznego Sundance Institute, Richarda Bellisa, kompozytora muzyki filmowej, Waldemara Kalinowskiego, scenografa i dekoratora planu, Florence Fellman, scenografa oraz Shema Bittermana, pisarza i reżysera. Tegoroczne zajęcia dotyczą takich dziedzin związanych z filmem jak: kompozycja i realizacja muzyki filmowej, produkcja filmowa, aktorstwo, scenografia, grafika i design, reżyseria, sztuka operatorska. Prowadzący wykłady dzielą się nie tylko wiedzą ze swojej specjalności, ale także doświadczeniem w pracy w różnych strukturach przemysłu filmowego –amerykańskiego i europejskiego. Dodatkowo w ramach tegorocznej edycji Master Classes zaplanowano przeprowadzenie kilku seminariów dla profesjonalistów.

Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło w nich udział ponad 2 tysiące osób, a wśród wykładowców pojawiły się takie nazwiska jak James Cromwell, Peter Golub, Zbigniew Rybczyński, Christopher Young, Tomasz Opasiński.

Dodaj komentarz