Bilardziści z medalami mistrzostw Europy

Nasi reprezentanci wykonali plan z nadwyżką i zdobyli w sumie 8 medali, w tym 3 złote podczas mistrzostw Europy juniorów w bilardzie, które zostały rozegrane w Portoroz (Słowenia). Takiego startu nie było już dawno, a stawiać go można na równi z występem z 2002 roku, kiedy to polscy juniorzy zgarnęli 4 złota i wygrali klasyfikację medalową mistrzostw. W tym roku w generalnym zestawieniu wyprzedzili nas tylko Niemcy.

Do sukcesu całej reprezentacji przyczynił się m.in. poznański zawodnik. Wiktor Zieliński (Hades Poznań) wrzucił „do worka” dwa brązy (w 10-bil i 8-bil). Gwiazdą naszej ekipy został Daniel Macioł. Piętnastolatek jeszcze dwa tygodnie temu chyba sam się nie spodziewał, że zostanie MVP grupy młodszej, a na jego szyi zawisną 3 złote i jeden brązowy medal. Daniel zapisał się na kartach historii jako pierwszy Polak, który na jednych mistrzostwach zdobył dwa złote medale w grach indywidualnych.