Porażka Maciejewskiej, znamy rywalki Polek w turnieju głównym

Trzy Polki zagrają w turnieju głównym Powiat Poznański Open 2014. Jedyną, która mogła jeszcze dołączyć do: Katarzyny Kawy, Magdaleny Fręch i Darii Kuczer była Zuzanna Maciejewska. Tenisistka Varsovii odpadła dziś w drugiej rundzie kwalifikacji.

Rywalką Maciejewskiej była doświadczona Rosjanka Olga Doroshina. Mecz rozgrywany na korcie centralnym rozpoczął się bardzo dobrze dla Polki, która prowadziła już nawet 5:2 i 30:0. Nie potrafiła jednak dokończyć tej partii. Losy tego seta rozstrzygnął dopiero tie-break. Maciejewska wygrała go 9:7, wykorzystując dopiero dziewiątą piłkę setową.

W drugim secie Polka zagrała fatalnie, nie zdołała wygrać nawet gema. W trzeciej partii także wysoko przegrywała, ale poderwała się do walki. Nie udało się jednak dogonić Rosjanki. Doroshina zwyciężyła 6:2.

„Pierwszy set był w moim wykonaniu dobry. W drugim nie wyszło mi kilka zagrań, obraziłam się sama na siebie i przegrałam. W trzecim podjęłam jeszcze walkę, ale Doroshina jest zbyt doświadczoną tenisistką, żeby dać sobie odebrać zwycięstwo. Przede wszystkim muszę pracować nad głową” – powiedziała po meczu Zuzanna Maciejewska. I dodała, że najbliższy start planuje w mistrzostwach Polski w Gliwicach.

Zuzanna Maciejewska – Olga Doroshina  7:6, 0:6, 2:6.

Za nami także losowanie turnieju głównego Powiat Poznański Open 2014.

Katarzyna Kawa (AZS Poznań) w pierwszej rundzie zmierzy się z rozstawioną z nr 4 Holenderką Arantxą Rus (140 WTA), Magdalena Fręch z Czeszką Renatą Voračovą (214), a Daria Kuczer ze Szwajcarką Larą Michel (436).

Rywalką turniejowej „Jedynki” Andrei Hlavačkovej będzie tenisistka z Lichtensteinu Stephanie Vogt (210).

Poznaliśmy też pary pierwszej rundy turnieju deblowego. Wystąpią w nim cztery reprezentantki Polski. Para Sylwia Zagórska/Barbara Sobaszkiewicz zmierzy się z deblem rosyjskim Doroshina/Dzalamidze. Rywalkami Katarzyny Kawy i  Czeszki Kateriny Kramperovej będzie debel rozstawiony z numerem 1 – Stephanie Vogt/Renata Voračova, a Magdaleny Fręch i Amerykanki Natalie Suk – para czeska Kunčikova/Stuchla.