Polski deblista w finale gry podwójnej na Poznań Open

Tomasz Bednarek grający w parze z Finem Henri Kontinenem awansowali do finału gry podwójnej challengera Poznań Open, któremu patronuje Nasz Głos Poznański. W półfinale pokonali parę Dutra Silva (Brazylia) / Roberto Martin (Wenezuela).

W pierwszym secie Bednarek z partnerem prowadzili 5:0 i to ich chyba uśpiło, bo rywale wyrównali. Kolejne dwa gemy padły łupem polsko-fińskiej pary, która rozstawiona jest w turnieju z jedynką. W drugim secie wygrali pewnie 6:4.

W finale zmierzą się z parą Radu Albot (Mołdawia) i Adam Pavlasek (Czechy), która wyeliminowała duet Andreas Siljestrom (Szwecja) / Igor Zelenay (Słowacja) – rozstawiony z nr. 2 – 7:5, 6:1.

– Pavlaska nie znam, a Albot mało popełnia błędów – powiedział o swoich przeciwnikach Tomasz Bednarek.

Finał odbędzie się w sobotę po półfinałach gry singlowej, które zaplanowano na godz. 12.