II miejsce Poznania we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży

Kolejny rok z rzędu Poznań zajął drugie miejsce w systemie sportu młodzieżowego, za wyniki w 2013 roku. Puchar odebrał podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Maciej Piekarczyk.

Siłą poznańskiego sportu od wielu już lat jest sport młodzieżowy. Poznań zajmuje czołowe miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Osiągnięcia młodych sportowców z Poznania sprawiły, że w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa realizowanego w 2013 roku, w kategorii gmin i powiatów, Poznań ponownie znalazł się na podium, zajmując drugie miejsce. Stolicę Wielkopolski wyprzedza tylko Warszawa. Na trzecim miejscu uplasował się Wrocław.

Także II miejsce w klasyfikacji województw zajęła Wielkopolska, której głównym filarem jest właśnie Poznań – zdobywając 44% punktów całego województwa w klasyfikacji łącznej (6 816,02).

Klasyfikacja współzawodnictwa obejmuje wyniki rywalizacji młodych sportowców  z kraju, w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży organizowane jest w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.