Wicemistrz świata wygrywa pierwszego Longinesa w Poznaniu. Dobra postawa Polaków.

W konkursie zaliczanym do rankingu Longinesa w Poznaniu wygrał Abdullah Al Sharbatly (KSA) na koniu Callahan. W rozgrywce było aż 13 zawodników w tym 8 Polaków. Stąd nasi zdobyli sporo punktów do rankingu.

Najlepszy był Piotr Morsztyn na Osadkowski van Halen, który zajął czwarte miejsce. Dzisiejszy zwycięzca jechał jako ostatni i musiał mocno zaryzykować bowiem jadący przed nim rywale byli w bardzo dobrej formie. Dzięki temu rozgrywka podobała się poznańskiej publiczności, która w komplecie na trybunach z pewnością zasiądzie jutro podczas niedzielnego Grand Prix.  Pula nagród w jutrzejszym konkursie to 240.000 złotych, a na zwycięzcę czeka samochód osobowy.
Niezłym widowiskiem okazał się popołudniowy konkurs Rock and Roll Joker Cup. Tu najlepszy był Omer Karaevli z Turcji na koniu Rabane de Sury. Odebrał on nagrodę portalu TylkoSkoki i Tarant Events. Miejsce drugie zajął Krzysztof Ludwiczak na A New President. Dziś zakończyły zmagania pary startujące w małej rundzie. W finale zwyciężył Leszek Gramza na Badorette. W Pucharze Polski Biznesmenów prowadzi z przewagą jednej zrzutki Jacek Kuśnierczak.