Uczą się języka polskiego


Uczą się mówić i pisać poprawnie po polsku. Dla niektórych to język przodków, inni chcą go po prostu poznać. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza rozpoczął się kolejny rok zajęć Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej UAM.

 

Program obejmuje nie tylko zajęcia dydaktyczne czy lektoraty, ale także wykłady na temat polskiej kultury, a także zajęcia warsztatowe sprawdzające m.in. umiejętności kulinarne, dziennikarskie, chóralne czy teatralne. Wszyscy uczestniczący w kursie otrzymają certyfikat jego ukończenia, honorowany przez większość światowych uniwersytetów.

Nie samą nauką jednak student żyje. Dlatego przygotowano też oprócz zajęć specjalny program kulturalny. Kilkudziesięciu żaków nie tylko zwiedzi miasto, jego zabytki, pozna atrakcje, ale też wybierze się na wycieczki po Wielkopolsce. Wieczorami chodzić będą na koncerty, spektakle i wystawy. Jak co roku dużym zainteresowaniem studentów cieszą się także imprezy i spotkania integracyjne w poznańskich klubach.

Poznańska Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej UAM jest organizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza od 1997 roku. Autorem programu nauczania jest prof. dr hab. Irena Sarnowska-Giefing. Co roku przyjeżdża kilkadziesiąt uczestników ze wszystkich krajów świata, nawet tak odległych jak Japonia czy Stany Zjednoczone. Program Szkoły obejmuje zajęcia dydaktyczne, na które składają się: lektoraty języka polskiego, wykłady, warsztaty oraz konsultacje językowe dla początkujących. Intensywny kurs języka polskiego odbywa się w wymiarze 4-6 godzin dziennie i jest prowadzony w grupach o różnych poziomach zaawansowania.

Na zakończenie Szkoły studenci otrzymują dyplom ukończenia Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej UAM i dokument potwierdzający uczestnictwo w kursie językowym, z uwzględnieniem poziomu nauczania i liczby godzin dydaktycznych, co przy systemie punktowym obowiązującym na większości uniwersytetów ma istotne znaczenie.

Dodaj komentarz