Warta kończy sezon porażką u siebie (zdjęcia)

W ostatnim meczu sezonu II ligi piłkarskiej Warta Poznań podejmał Górnika Wałbrzych. Zieloni przegrali to spotkanie 0:1 po golu Śmiałowskiego w 56. minucie. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Rogera Gorączniaka i zapis relacji LIVE, której autorem jest Damian Smyk.

warta Górnik

***

1. Zaczynamy!

3. Niezły początek Warty, jednak seria rzutów rożnych nie przyniosła niczego groźnego.

7. Upał w Poznaniu niesamowity. Spodziewamy się przerwy na wodę w okolicach 25. minuty.

8. Spławski! Niezła okazja „Zielonych”, ale napastnik Warty złapany na spalonym.

10. Goście mieli niezłą okazję, ale strzał kolegi zatrzymał Śmiałkowski.

12. Mocno odmłodzona linia pomocy Warty w dzisiejszym meczu – aż czterech młodzieżowców w środku pola.

15. Świetna okazja dla gospodarzy. Dynamicznym sprintem popisał się Karol Gregorek, wyłożył piłkę Maruniakowi, a ten mocny strzałem minimalnie spudłował!

18. Kiepska próba strzału Zinke z dystansu, ale futbolówka przefrunęła nad poprzeczką.

21. Górnik nie wygląda dzisiaj na drużynę, która jest zdesperowana, by utrzymać się w II lidze.

24. Kiepskie tempo tego meczu. Teraz zapowiadana przerwa na wodę.

28. Mnóstwo strat w środku pola. Warta w letniej formie, Górnik podobnie.

31. Nowak dośrodkowuje na głowę Spławskiego, ale przecinają obrońcy.

32. Michał Bartkowiak uderzył z dystansu, ale spokojnie łapie Bukvić.

35. W ostatnich minutach to goście przejęli delikatną inicjatywę. „Zieloni” wyprowadzają kontry, ale nieporadnie – teraz Spławski fatalnym podaniem zepsuł atak.

39. Brakuje w szeregach Warty przyspieszenia w końcowej fazie akcji. Teraz nieudane dośrodkowanie Dawida Jasińskiego.

42. Dynamiczne wejście Szuby w pole karne Warty, ale płaski strzał mija bramkę Bukvicia w bezpiecznej odległości.

43. Ach, było blisko! Ładnym strzałem głową popisał się Łukasz Spławski, ale broni Jaroszewski.

45. Żółta kartka dla Wojciecha Onsorge.

45+1. Niezły strzał Grzegorza Michalaka z rzutu wolnego, ale przytomnie interweniował Bukvić.

PRZERWA.

46. Wracamy na boisko, zaczynamy drugą połowę!

47. Ożywił się doping kibiców Górnika. Robi wrażenie, nawet jak na poziomie II ligi.

49. Żółta kartka dla Daniela Zinke.

51. W drugiej połowie to goście przeszli do ofensywy, obrona Warty nieco chaotyczna.

54. Niezły strzał Zinke z dystansu, ale Bukvić odprowadził piłkę wzrokiem, bez zagrożenia dla bramki.

56. Gol dla Górnika! Warta straciła piłkę przy rzucie różnym, moment zawahania Onsorge wykorzystał Śmiałowski i strzałem w długi róg pokonał Bukvicia.

57. Marciniak zmienia Chromińskiego (Warta)

60. Dynamiczny rajd Gregorka zakończony podaniem do Nowaka, skrzydłowy Warty mocno uderzył na bramkę, lecz minimalnie niecelnie.

63. Maruniak schodzi, wchodzi Piceluk (Warta)

65. Niezły strzał Piceluka z dystansu, ale bez problemów wyłapał je Jaroszewski.

68. Na chwilę obecną Górnik Wałbrzych zapewnia sobie utrzymanie w II lidze.

69. Dośrodkowania Dawida Jasińskiego, ale piłka przefrunęła nad głową Spławskiego i spadła za linię bramkową.

72. Ogromne zamieszanie pod bramką Górnika, warciarze domagają się karnego, ale sędzia wskazuję na rzut rożny.

73. Dawid Czerniejewicz ukarany żółtą kartką (Warta).

75. Semir Bukvić wybija piłkę od bramki i trafia…. w aut.

76. Warciarze domagają się kolejnego karnego. Piceluk kończył tę akcję strzałem, ale piłka po uderzeniu z lewej nogi mija słupek.

77. Goście spuścili z tonu w ostatnich minutach. Przed Wartą szansa na wyrównanie.

78. Schodzi Radziemski, wchodzi Rytko.

79. Z dystansu huknął Piceluk, dobrze szybowała ta piłka, ale jednak przefrunęła obok spojenia słupka z poprzeczką.

80. Goliński wchodzi, schodzi Czerniejewicz (Warta).

82. Schodzi Grzegorz Michalak, w jego miejsce Moszyk (Górnik).

83. Piceluk! Strzał zablokowany…

85. Rytko ukarany żółtą kartką (Górnik).

86. Schodzi Bartkowiak, Krzymiński wchodzi (Górnik).

86. Schodzi Grzesiek, wchodzi Ciupa (Warta)

87. Dobra próba strzału Łukasza Jasińskiego, ale broni Jaroszewski. Wrzutka z rzutu rożnego Golińskiego fatalna.

88. Żółtą kartką ukarany Michał Goliński (Warta).

89. Goliński miał niezłą sytuację do strzału, ale sam skomplikował sobie tę okazję i ostatecznie warciarze tracą piłkę.

90+3. Koniec meczu. Warta przegrywa z Górnikiem 0:1. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!