AIK Solna – Lech 3:0. Zapis meczu

W czwartek ekipa poznańskiego Lecha rozegrała pierwszy mecz III rundy eliminacyjnej Ligi Europy na wyjeździe ze szwedzkim zespołem AIK Solna.

95′ Koniec meczu. Lech przegrał 3:0 i swoją szanse na awans bardzo ograniczył.

90` Mecz zostaje przedłużony o 5 minut

88` Żółta kartka dla Lovrencsicsa.

86′ GOL Lech jak wczoraj Śląsk traci trzecią bramkę w meczu ze Szwedami. W pole karne wpada Mutumba i wycofuje idealnie do Lundberga, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę strzela trzeciego gola.

85` Bereszyński zmienia Tonewa.

82′ Druga zmiana w Lechu. Drewniak za Wołąkiewicza.

78` Zmiana w AIK. Za Persona wchodzi Atakora.

78` GOL.  Borges płaskim uderzeniem z kilku metrów w dalszy róg bramki Buricia zdobywa drugą bramkę.

74` Za zagranie ręką Henriquez obejrzał żółtą kartkę.

73` Zmiana w Lechu. Za Możdżenia wchodzi Ubiparip.

70` Mutumba prostopadle zagrywa do Lundberga, który będąc sam przed bramkarzem na szczęście pudłuje

65′ Szwedzi wciąż w natarciu.

60′ GOL Rzut rożny dla AIK. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie piłkę zbyt blisko wybija Arboleda. Do futbolówki dopada Lundberg, zagrywa do Lorentzson a ten nie ma najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce Buricia

58` Szwedzi groźnie atakuje Lundberg, który mija Kamińskiego i strzela z dalszej odległości. Burić z wielkimi problemami broni

57` Dwa rzuty rożne dla AIK. Po pierwszym, bliski zdobycia gola był Mutumba.

50` żółta Kartka dla Możdżenia za dyskusję z arbitrem.

46′ Początek drugiej połowy meczu

45’+1 Koniec pierwszej połowy

44` Tjernstrom zagrywa spod linii końcowej do Lundberga i ten w dobrej sytuacji na szczęście kiksuje

31` Dwa rzuty rożne pod rząd dla Lecha, oba bez zagrożenia dla bramki AIK.

29` Murawski świetnie zagrywa do Lovrencsicsa. Ten zwodem mija rywala, jednak jego strzał w ostatniej chwili blokuje powracający Lorentzson.

25` Henriquez dograł do Lovrencsicsa, Węgier jednak niedokładnie zagrał do Ślusarskiego. Karlsson wybił piłkę poza boisko.

18` Pierwszy strzał Lecha. Z dystansu uderzył Trałka, którego strzał obronił Turina.

10′ Znowu groźnie pod bramką Kolejorza. Dośrodkowanie z boku Tjernstrom, piłki nie sięga Kamiński i Lundberg w doskonałej sytuacji, uderza głową wprost w Buricia.

8` Groźna sytuacja pod bramką Lecha. Lorentzson dośrodkował z rzutu rożnego. W piłkę uderzył Gustavsson i został zablokowany. Po chwili poprawił Borges – wprost w ręce Buricia.