Za chwilę Pogoń-Lech

Dziś wieczorem w 23. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się w Szczecinie z Pogonią. Jesienią w Poznaniu górą byli portowcy, którzy wygrali 2:1. To była jedyna porażka Kolejorza w obecnym sezonie przy Bułgarskiej. Pora więc na rewanż.

Jesienią lechici prowadzili do przerwy po golu Manuela Arboledy i wydawało się, że komplet punktów zostanie w Poznaniu. Niestety, drugie 45 minut w wykonaniu poznaniaków było zdecydowanie gorsze, a ciężkie chwile przeżywał zwłaszcza Arboleda. Kolumbijczyk dwukrotnie źle interweniował we własnym polu karnym. Z jego niefortunnych zagrań skorzystali Adam Frączczak oraz Marcin Robak i szczecinianie wywieźli z Bułgarskiej komplet punktów.

Lech do meczu z Pogonią przystąpi opromieniony zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław. Dzięki tej wygranej poznaniacy przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Kolejorz traci już tylko punkt do zajmującego trzecie miejsce Górnika Zabrze i przy korzystnych rozstrzygnięciach po 23. kolejce może awansować na podium. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo lechici w obecnym sezonie na wyjazdach nie grają tak znakomicie jak przed rokiem. Lech na boisku rywala wygrywał 3 razy, 4-krotnie remisował i tyle samo razy przegrywał. W sumie w 11 meczach uzbierał 13 punktów.

Pogoń również może być zadowolona z inauguracji wiosny. Szczecinianie wywieźli komplet punktów z Gdańska. Portowcy bramkę decydującą o zwycięstwie strzelili w ostatniej minucie, gdy grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adama Frączczaka. Podopieczni Dariusza Wdowczyka plasują się obecnie na szóstym miejscu w tabeli. Mają 4 punkty przewagi nad zajmującą dziewiątą pozycję Jagiellonią. Tyle samo oczek szczecinianie tracą do Lecha. Pogoń na własnym boisku przegrała w obecnym sezonie dwa razy. Komplet punktów ze Szczecina wywiozła Legia Warszawa i Górnik Zabrze. Poza tym Portowcy odnieśli 3 zwycięstwa i zanotowali aż 6 remisów. 15 punktów w 11 meczach na pewno nie czyni ze stadionu imienia Floriana Krygiera twierdzy nie do zdobycia.