Lech pokonał Śląsk

Lech Poznań w niedzielny wieczór pokonał Śląsk Wrocław 2:1 (1:1). Pierwszego gola w meczu w 12. minucie strzelił Kaser Hamalainen, a Śląsk wyrównał kwadrans później za sprawą Rafał Grodzickiego. Po przerwie Lech wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Łukasza Teodorczyka.

Strzelanie przy Bułarskiej rozpoczął Kasper Hamalainen. W 12. minucie rzut wolny ze skraju pola karnego wykonywał Barry Douglas, do dośrodkowania doszedł Fin i z bliska umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Szkot jeszcze raz przymierzył ze stojącej, ale jego strzał minimalnie minął słupek. W odpowiedzi efektownym strzałem przewrotką próbował zaskoczyć Grodzicki, ale również się pomylił. W 28. minucie defensor wrocławian zdobył już gola, gdy wykorzystał zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym.Lech starał się strzelić drugiego gola i uspokoić mecz, co prawie udało się Marcinowi Kamińskiemu, ale jego uderzenie głową minimalnie minął słupek bramki Śląska. Chwilę później prawą nogą przymierzył Lovrencsics, ale też niecelnie.

Po przerwie Lech włączył wyższy bieg, ale brakowało stuprocentowych okazji. Z dystansu próbował i Lovrecsics, i Pawłowski, ale obaj strzelali niecelnie. Najlepszą okazję w 69. minucie miał Kasper Hamalainen, ale Fin mocnym uderzeniem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Strzelecką niemoc złamał wprowadzony na boisku Łukasz Teodorczyk, który bardzo silnym strzałem zza pola karnego nie dał szans Kelemenowi na skuteczną interwencję. Co za trafienie! Do końca wynik nie uległ już zmianie i Lech skromnie wygrał z wrocławianami.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: Hamalainen (12.), Teodorczyk (70.) – Grodzicki (27.)

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Wołąkiewcz, Kamiński, Douglas – Linetty, Trałka – Pawłowski (89. Możdżeń), Claasen (62. Teodorczyk), Lovrencsics – Hamalainen (90. Kownacki)

Śląsk Wrocław: Kelemen – Socha (89. Adamec), Grodzicki, Gavish, Ostrowski (74. Plaku) – Hateley (83. Zieliński), Kokoszka – Patejuk, Mila, Paraiba – Paixao

Żółte kartki: Gavish, Hateley, Kokoszka (Śląsk) – Linetty, Kędziora, Douglas, Claasen, Kotorowski (Lech)

Sędziował: Paweł Pskit.

Widzów: 20 347.