Mamy srebrny medal!

Sylwia Bogacka została wicemistrzynią olimpijską w strzelaniu z karabinka pneumatycznego na 10 metrów. To pierwsza finałowa konkurencja igrzysk w Londynie a zarazem 262. medal polskich sportowców w historii ich występów w igrzyskach. Kiedy w Atlancie Renata Mauer sięgnęła w tej konkurencji po złoto worek z medalami się rozwiązał. Jak będzie w Londynie? Cieszmy się z pierwszego medalu i drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej XXX IO.

bogucka

Polka wygrała poranne eliminacje z wynikiem 399 punktów, a w finale prowadziła do siódmej z dziewięciu serii. Później spadła na trzecią pozycję, ale po ostatnim strzale na 10,8 pkt awansowała na drugie miejsce. Zwyciężyła Chinka Siling Yi, a brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Dan Yu. Łączny dorobek Polki to 505,2 pkt. O 0,7 pkt lepsza była Yi, a Yu wystrzelała 501,5.

Na łączny dorobek medalowy polskich sportowców składają się 62 złote, 81 srebrnych oraz 119 brązowych. W strzelectwie biało-czerwoni dotąd 12 razy stanęli na olimpijskim podium (4-3-5).

30-letnia Bogacka po raz trzeci startuje w igrzyskach. Do tej pory jej najlepszym osiągnięciem było ósme miejsce w tej samej konkurencji w Pekinie cztery lata temu. W 2005 i 2008 była w niej wicemistrzynią Europy.

Strzelectwo trenuje od 18 lat. Jej szkoleniowcem klubowym jest Ryszard Taysner, a w kadrze Andrzej Kijowski.

Karabin pneumatyczny kobiet 10 m:
1. Siling Yi (Chiny) 502,9 (399+103,9)
2. Sylwia Bogacka (Polska) 502,2 (399+103,2)
3. Dan Yu (Chiny) 501,5 (398+103,5)
4. Katerina Emmons (Czechy) 500,3 (397+103,3)
5. Jamie Lynn Gray (USA) 499,7 (397+102,7)
6. Elaheh Ahmadi (Iran) 499,1 (397+102,1)
7. Sarah Scherer (USA) 499,0 (397+102,0)
8. Daria Wdowina (Rosja) 498,5 (398+100,5)

47. Paula Wrońska (Polska) 390

Juliusz Podolski

Trackbacks for this post

1. […] Źródło: onet.pl Fot. rsxteam.eu     Czytaj o medalistach: Mamy srebrny medal  Mamy drugi medal  Złota sztanga I złota kula! Medal po 16 latach Bonk uratował medal […]

2. […] Źródło: onet.pl     Czytaj o medalistach: Mamy srebrny medal  Mamy drugi medal  Złota sztanga I złota kula! Medal po 16 latach Bonk uratował medal […]