Niekonwencjonalnie o historii


Niekonwencjonalnie o historii – w Mobilnym Muzeum Powstania Wielkopolskiego dzieci będą tworzyły odznaczenia i medale inspirowane pamiątkami z okresu Powstania Wielkopolskiego.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Codziennie odwiedza je około tysiąca osób. Wśród zwiedzających są również zorganizowane grupy szkolne. Chociaż na podsumowania przyjdzie jeszcze czas to już teraz wiadomo, że na zwiedzanie zapisało się w styczniu kilkadziesiąt grup. Na najbliższe weekendy organizatorzy przygotowali również specjalne atrakcje dla dzieci. W sobotę (18. stycznia) będą to zajęcia plastyczne, podczas których najmłodsi będą tworzyć kotyliony oraz rozwiązywać zadania i zagadki edukacyjne. W niedzielę (19. stycznia) zwiedzający po raz kolejny spotkają grupę rekonstrukcji historycznej „3 Bastion Grolman”. Tego dnia dzieci wysłuchają ciekawostek na temat medali i odznaczeń z okresu powstania, a następnie w ramach specjalnie przygotowanych warsztatów stworzą z ciastek, kolorowych i słodkich ozdób własne odznaczenia. W sobotę i niedzielę w godzinach 12-15 będzie można również wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu z przewodnikiem (zwiedzanie rozpoczyna się o pełnej godzinie, ostatnie wejście o godz. 15.00). Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali także drukowane materiały edukacyjne poszerzające wiedzę historyczną.

PROGRAM WYDARZEŃ

Sobota, 18. stycznia, godz. 12-15

•zwiedzanie z przewodnikiem

•zajęcia plastyczne dla dzieci – dzieci wykonają kotyliony

Niedziela, 19. stycznia, godz. 12-15

•zwiedzanie z przewodnikiem

•zajęcia kulinarno-plastyczne – dzieci wykonają medale i odznaczenia z ciastek i kolorowych ozdób.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „3 Bastion Grolman” przygotowała „Żywe lekcje Historii” (19.01 oraz 25-26.01), które umożliwią poznanie zagadnień z okresu Powstania Wielkopolskiego w sposób praktyczny. Zwiedzający zobaczą jak wyglądali Powstańcy i Poznańczycy w tamtym okresie, czym walczyli, co było dla nich bardziej pożyteczne a co mniej. Lekcje takie inspirują również zwiedzających do dyskusji, a prelegenci są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące samych mundurów jak i wydarzeń z tamtego okresu.

Dodaj komentarz