Sztangistki i ciężarowcy „dźwigali” w Białogardzie

W Białogardzie odbył się coroczny Turniej o Puchar Burmistrza Białogardu,  na zawody do województwa zachodnio-pomorskiego wybrali się też trenerzy wraz z zawodniczkami i zawodnikami Promienia Opalenicy.

Ósemka sportowców wystartowała 14 grudnia po raz ostatni w tym roku, zawody odbyły się w systemie rywalizacji bez podziału na kategorie wagowe decydował tym razem tzw. Przelicznik sinclaira najkrócej mówiąc uzyskany wynik w kilogramach przeliczany jest w stosunku do wagi ciała zawodnika i tak najlepszą zawodniczką turnieju w klasyfikacji open okazała się Weronika Kałmucka (92r) z Promienia Opalenicy która zaliczyła bardzo udany start bijąc wszystkie swoje dotychczasowe rekordy życiowe ostatecznie zgromadziła 126kg w dwuboju (55 + 71) 185,7 pkt. Koleżanka klubowa Julia Stiller (95r) zajęła 5 miejsce z wynikiem 107kg (48 + 55), wśród kobiet startowały też jedne z obecnie najmłodszych sztangistek klubu – Martyna Komorowska (2001r) uplasowała się na 12 miejscu: 97kg (41 + 56) a jej starsza siostra Alicja Komorowska (2000r) na 14 miejscu: 78kg (35 + 43).

Wśród chłopców do lat 17 najwyżej sklasyfikowany z Promienia został Krystian Wiśniewski (97r) zajmując  4 miejsce z dorobkiem 253,1 pkt zawodnik także poprawił swoje wszystkie „życiówki” które teraz wynoszą 202kg w dwuboju, 92kg w rwaniu i 110kg w podrzucie, dobrze zaprezentował się też drugi z naszych zawodników w tej grupie wiekowej – Mikołaj Dach (2000r) 13-latek w gronie wielu starszych rówieśników zdołał zając niezłe 6 miejsce (na 20 startujących) – 242,0 pkt młody sztangista podobnie jak Krystian na tych zawodach ustanowił nowe rekordy osobiste:  118kg dwubój, 50kg rwanie oraz 68kg w podrzucie, dzięki czemu Mikołaj poprawił również rekord klubowy podrzutu w kat. 45kg.

W gronie juniorów powyżej 17 lat świetny występ zaliczył Jakub Łyskawa (95r) poprawiając zdecydowanie najlepsze swoje dotychczasowe wyniki:  265kg (115 + 150) 322,7 pkt. to od dziś nowe rekordy Kuby, dzięki tak dobrej dyspozycji  nasz zawodnik zajął wysokie 2 miejsce w klasyfikacji open, z kolei Damian Skowron (94r) zaliczył tym razem nieco słabszy start jednak zawodnik ten wraca dopiero do dobrej dyspozycji  po urazie pleców, Damian został sklasyfikowany na 5 miejscu uzyskując  204kg (91 + 113).

W klasyfikacji drużynowej Promień Opalenica znalazł się na 2 miejscu z dorobkiem 1279pkt, przegrywając jedynie z AKS Myślibórz – 1321,2 pkt, 3 miejsce zajął AKS Białogard – 1259 pkt.