Michalski w turnieju głównym Enea Poznań Open

Daniel Michalski piąty raz w karierze wystąpi w turnieju głównym Enea Poznań Open. Polak pomyślnie przebrnął eliminacje, pokonując w poniedziałek Rumuna Alexandru Jecana 4:6, 7:6 (7-5), 7:5. To był niezwykle zacięty bój, który trwał trzy godziny i 10 minut, a to oznacza, że był to najdłuższy mecz w historii poznańskiego challengera.

Należy w tym momencie zaznaczyć, że oczywiście od momentu, kiedy są archiwizowane takie dane. Fakt bezsporny jest jednak taki, że bój o pierwszą rundę Enea Poznań Open był niesamowicie dramatyczny i od początku wyrównany. Przeważały długie wymiany z końca kortu, choć Jecan próbował też gry kombinacyjnej. Jako pierwszy przełamał Rumun w szóstym gemie, a następnie objął prowadzenie 5:2. Przy stanie 5:4, 36-latek z Kluż-Napoki serwował, by zamknąć seta, ale po solidnej grze ze strony Polaka, ta sztuka mu się nie udała. Michalski odrobił straty i wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało, Jecan ponownie odebrał podanie naszemu reprezentantowi i wygrał partię otwarcia 6:4 po godzinie gry.