Ogólnopolski Turniej „Football3 dla solidarności 2024” w Poznaniu


Już w piątek na stadionie POSiR na poznańskim Golęcinie odbędzie się Ogólnopolski Turniej „Football3 dla solidarności 2024”. Jest on częścią projektu Football for Unity 2.0, a w trakcie wydarzenia odbędzie się konferencja pt. „Jak z football3 odkrywamy superMOCe kobiet i dzieci”.

Ogólnopolski Turniej „Football3 dla solidarności 2024” w Poznaniu

Zaangażowanie społeczności szkolnej

Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu – dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i uczennice klas starszych (pełniący rolę wolontariuszy) oraz rodzice, którzy będą mediatorami football3. Liderkami działań są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i edukatorki football3: Sylwia Strychalska i Klaudia Koczorowska.

football3 i odkrywanie supermocy SOLIDARNOŚCI jako kluczowy element turnieju

Rodzice, jako mediatorzy football3, uczestniczyli w szkoleniu o metodzie football3 i roli mediatora w kreowaniu przyjaznej przestrzeni do dialogu. Wszystkie uczestniczące drużyny (łącznie 45 drużyn z 13 szkół podstawowych), składające się z dziewczynek i chłopców z klas I-III, brały udział w lekcjach football3 i odkrywały superMOCE: solidarności, współpracy i empatii. Lekcje były prowadzone przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

W wyjątkowych przygotowaniach brały również udział szkoły:
Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym ,
Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze ,
Szkoła Podstawowa w Grzybnie,
Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Nowych Kucicach
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu
Szkoła Twórczej Integracji w Milinie,
Szkoła Podstawowa w Dąbrowiemm
Zespół Szkół Nr 8 w Poznaniu ,
Szkoła Podstawowa nr 89 w Poznaniu,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Złotowie,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku,
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

Wioska Championek

Championki projektu adidas Breaking Barriers, wraz z wolontariuszami: uczennicami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu, stworzą wyjątkową przestrzeń – 5 wyjątkowych warsztatów odkrywania superMOCy pokazujących, że współpraca i wartościowa współpraca dziewczyn i chłopców wzmacnia poczucie wspólnoty i solidarności. Wspierane przez świetnych wolontariuszy adidas Polska!

Strefa Solidarności

Warsztaty rękodzieła prowadzone przez fundację Art Cluster, wprowadzą nas w wyjątkową atmosferę kultury PL UA

𝐙 𝐟𝐨𝐨𝐭𝐛𝐚𝐥𝐥𝟑 𝐛𝐮𝐝𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐳𝐚𝐮𝐟𝐚𝐧𝐢𝐞, 𝐝𝐢𝐚𝐥𝐨𝐠 𝐢 𝐳𝐫𝐨𝐳𝐮𝐦𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞

– Dążymy do rozwijania wrażliwości na potrzeby innych ludzi poprzez szacunek, empatię, współpracę i równość. Wierzymy, że te wartości są kluczem do budowania lepszego świata. Chcemy, aby wspólne działania przyczyniały się do ochrony i dobrostanu oraz integracji dzieci, młodzieży i rodziców migrantów/uchodźców z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w społecznościach przyjmujących. Pomagamy i wspieramy w integracji – mówi prezes Beata Mierkowska z Trenuj Bycie Dobrym.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz