Bieg i Marsz Nordic Walking o Koronę Księżnej Dąbrówki

Jak co roku w ostatnią niedzielę maja, odbył się Bieg i Marsz Nordic Walking o Koronę Księżnej Dąbrówki. W XIII już edycji tej imprezy wzięło udział łącznie 493 zawodników i zawodniczek w różnym wieku z całej Polski. Zdaniem wielu startujących, obserwujących i samych organizatorów, była to jedna z najbardziej udanych edycji w 13-letniej historii tej imprezy.

Bieg o Koronę Dąbrówki

26 maja najszybszym w stawce 346 biegaczy i biegaczek okazał się debiutujący na 10-kilometrowej trasie w Dąbrówce Michał Leśniak z Ceradza Dolnego (rocznik 1984), który uzyskał czas 36,27 min. i wygrał z przewagą 1,41 min. nad drugim na mecie, także 40-letnim Łukaszem Wieczorkiem z Dąbrówki (trzecim w 2023 roku, ponownie najszybszym z terenu gminy Dopiewo). Trzecie miejsce z czasem 38,43 min zajął też Wieczorek, ale Marcin – z Dopiewa (rocznik 80), który w ub.r. wywalczył 15 lokatę. Kolejne dwa miejsca zajęli także mieszkańcy gminy Dopiewo – Piotr Kotkowski z Dąbrowy i Michał Błajet ze Skórzewa (szósty w 2023 r.), natomiast 6 lokatę w klasyfikacji wywalczył najlepszy zawodnik w kategorii M20 – czwarty rok temu w Open Wojciech Szymczak z Poznania, który w końcówce biegu stracił wysokie 3 miejsce zajmowane po przebiegnięciu 5 km. Siódmy czas uzyskał Łukasz Ludwiczak ze Skórzewa, ósmy – Paweł Gramacki z Trzcielina (5 w ub.r.), a dziewiąty, podobnie jak rok wcześniej – Sławomir Skotarek z Opalenicy, najlepszy w kat. M50. W pozostałych kategoriach najszybsi byli: Ksawery Szafran z Komornik (M16) i 63-letni Piotr Rostek z Jelonka (M60+, 25 lokata w kat. Open!), a najstarszym biegaczem z gminy Dopiewo ponownie był Piotr Wencel z Konarzewa – rocznik 1946, który w kat. Open zajął 224 miejsce i wyprzedził 14 młodszych od siebie zawodników.