Cracovia – Lech dziś o 18

W 17. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zagra dziś na wyjeździe z Cracovią. Latem na stadionie przy Bułgarskiej oba zespoły podzieliły się punktami, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Tamto spotkanie na z pewnością nie zapadło w pamięci niespełna 15 tysiącom widzów, którzy zasiedli na trybunach INEA Stadionu. Mecz nie obfitował w sytuacje bramkowe, a ładunek emocjonalny pojawił się dopiero w końcówce i to głównie za sprawą bramkarzy. W 83 minucie nie popisał się Pilarz, który przepuścił do bramki niezbyt groźny strzał z dystansu Ubiparipa. A 6 minut później Kotorowski nie poradził sobie z centrostrzałem Ntibazonkizy.

Lech i Cracovia są sąsiadami w ligowej tabeli. Różnica między nimi polega jednak na tym, że dla poznaniaków 5. miejsce i 8 punktów straty do prowadzącej Legii nie jest powodem do dumy. W odróżnieniu od krakowian. Dla beniaminka 6. pozycja i 4 oczka przewagi nad dolną połówką to na pewno wynik zadowalający kibiców Pasów.

Układ ligowej tabeli mógł być dla Cracovii jeszcze bardziej korzystny, ale podopieczni Wojciecha Stawowego w ostatnich dwóch meczach zdobyli jedynie punkt. Krakowianie niespodziewanie przegrali na własnym boisku z Koroną, a tuż przed ligową przerwą szczęśliwie zremisowali w Gliwicach. Kolejorz z kolei w ostatnich dwóch spotkaniach wywalczył komplet punktów. Dodatkowo za każdym razem zespół prowadzony przez Mariusza Rumaka skutecznie odrabiał straty, co na pewno mentalnie wzmocniło poznaniaków.