Lech Poznań wrócił do zwycięstw

W minionych dwóch meczach ligowych piłkarze Lecha Poznań schodzili z boiska w poczuciu ogromnego niedosytu. Teraz po pewnym awansie w rozgrywkach Pucharu Polski w końcu odnieśli efektowne zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie, wyraźnie pokonując Ruch Chorzów 2:0. Kolejorz skutecznie broni twierdzy Bułgarska w tym sezonie. Na uwagę zasługuje również zachowane pierwsze od 1,5 miesiąca czyste konto przez Bartosza Mrozka.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 2:0

W październiku podopieczni Johna van den Broma nie pozostawili złudzeń i zdecydowanie pokonali dwóch beniaminków: najpierw Puszczę Niepołomice 4:1, a potem ŁKS Łódź 3:1. W sobotni listopadowy wieczór lechici dopełnili formalności i zwyciężyli nad ostatnim z nich Ruchem Chorzów. Na prowadzenie poznaniaków wyprowadził w pierwszej odsłonie Mikael Ishak, uderzając z głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Przy następnej decydującej bramce napastnik niebiesko-białych również odegrał znaczącą rolę, obsługując w 53. minucie podaniem Kristoffera Velde, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

W przyszłą niedzielę Kolejorz rozegra na wyjeździe pojedynek z Legią Warszawa. Stawką zmagania z odwiecznym rywalem będzie pozostanie i umocnienie się w czołówce tabeli przed ostatnią w tym roku przerwą reprezentacyjną.