Warta Poznań wygrała z Widzewem Łódź

Warta Poznań w 14. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy wygrała wyjazdowy mecz  z Widzewem Łódź 1:0 (1:0).  Zwycięskiego gola zdobył w 20 minucie Márton Eppel. To pierwszy gol Węgra w Ekstraklasie. Dla podopiecznych trenera Dawida Szulczka to czwarty pojedynek ligowy z rzędu ze zdobyczą punktową i czwarte zwycięstwo w sezonie.

Z różnych powodów (urazy, zawieszenie za żółte kartki) w Łodzi nie mogło wystąpić zagrać pięciu zawodników Warty: Kacper Przybyłko, Adam Zrelak, Dario Vizinger, Mateusz Kupczak i Maciej Żurawski. W dodatku na rozgrzewce niedyspozycję zgłosił, przewidziany do gry w wyjściowej jedenastce, Dimitris Stavropoulos. Jakby tego było mało, już w 2. minucie, przy skutecznej interwencji w obronie urazu nabawił się Miguel Luis. Fizjoterapeuci postawili go na nogi i Portugalczyk wrócił do gry, ale wytrwał na murawie tylko do 30. minuty, gdy został zmieniony przez Filipa Borowskiego.

Mimo tych przeciwności to Warta zwyciężyła po akcji w 20 minucie zapoczątkowanej ofiarnym wślizgiem, po którym Niilo Maenpaa podał do Kajetana Szmyta, a ten pobiegł w pole karne lewą stroną boiska i zagrał tak, że Marton Eppel z trzech metrów umieścił piłkę w bramce!

Widzew Łódź – Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Marton Eppel (20.).

Żółte kartki: Filip Borowski, Jędrzej Grobelny (Warta).

Widzew Łódź: Henrich Ravas – Mato Milos, Mateusz Żyro, Luis Silva, Andrejs Ciganiks – Dominik Kun (83′ Ignacy Dawid), Fran Alvarez, Antoni Klimek (62′ Dawid Tkacz) – Ernest Terpiłowski (62′ Fabio Nunes), Jordi Sanchez, Imad Rondić.

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Wiktor Pleśnierowicz, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru – Jakub Bartkowsk, Miguel Luis (29′ Filip Borowski, 71′ Jakub Paszkowski), Niilo Maenpaa (71′ Michał Kopczyński), Konrad Matuszewski – Kajetan Szmyt, Stefan Savić (57′ Tomas Prikryl) – Marton Eppel (71′ Jakub Kiełb).

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

Widzów: 17 794.