Rytmy Marcina rozbudzą Poznań


Kameralne koncerty, nieoczywiste miejsca, pełne spektrum brzmień na ulicy Św. Marcin, która wcześniej uśpiona przez remont, teraz odżywa i rozwija swój potencjał. 30 września Rytmy Marcina będą przyciągać tysiącami dźwięków przez całe popołudnie i wieczór. Centrum Kultury ZAMEK wraz z partnerami i gospodarzami lokali zapraszają na niemal 30 wydarzeń muzycznych skierowanych do wszystkich, obowiązuje wstęp wolny.

Rytmy Marcina

Na program składają się propozycje prezentujące różnorodne odmiany i gatunki muzyczne. Obok energetycznych bałkańskich rytmów czy skocznych dj setów, pojawią się melodie gruzińskie i ukraińskie. Będzie chóralne wspólne muzykowanie, eksperymentalne zakręty brzmieniowe i retro dancing na dziedzińcu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Moc relaksowania ciała i umysłu będzie można poczuć podczas słuchania koncertu na misy i gongi czy też muzyki ambientowej. Usłyszymy piosenki, pieśni, utwory instrumentalne, starannie przygotowany repertuar, ale też improwizacje. Na ulicy i podwórkach zagrają instrumenty klasyczne i tradycyjne. Latynoamerykańskie rytmy w Zinku porwą do tańca, a muzyczne słuchowisko w Centrum Szyfrów ENIGMA odtworzy nastrój ulicy -wszystko w ciągu jednego dnia, podczas wspólnej akcji organizowanej przez Centrum Kultury ZAMEK, Koalicję Św. Marcin i Miasto Poznań.

Muzyka tu mieszka na co dzień

Okazuje się, że Św. Marcin to bardzo muzyczna ulica – tu siedzibę ma Akademia Muzyczna, a także Słowiki Poznańskie. Centrum Kultury ZAMEK właśnie tu realizuje swój program muzyczny, śpiewają w nim m.in. Skowronki. Tu działa Kołorking muzyczny i niezliczone kluby z legendarnym Blue Notem na czele. Zaprezentują oni swoje brzmienia podczas Rytmów Marcina, często w nieoczywistych okolicznościach. Multimedialne projekty oparte o muzykę przygotowało także Centrum Szyfrów Enigma.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz