Najważniejsza są dwa punkty!

Piłkarki ręczne AZS AWF Volkswagen Poznań rozprawiły się z kolejnym rywalem. W meczu 5. kolejki 2 ligi pokonały Victorię Świebodzice 38:21 i pozostają jedynym niepokonanym zespołem w II lidze.

akademiczki 2013 fot. B. Sieradzka

– Najważniejsze dla nas jest to, że dopisujemy kolejne dwa punkty do swojego dorobku. Uważam, że mecz mogłyśmy wygrać w lepszym stylu, jednak nie podlega dyskusji, że od samego początku to my dominowałyśmy na parkiecie. Naszą mocną stroną była na pewno obrona, dzięki czemu mogłyśmy wyprowadzać skuteczne kontrataki – powiedziała po sobotnim pojedynku Maja Karasiewicz, obrotowa akademiczek.

Pomimo wysokiego zwycięstwa poznanianek to zespół gości lepiej rozpoczął spotkanie. Pierwsze akcje akademiczek zakończyły się niepowodzeniem, co wykorzystały zawodniczki ze Świebodzic i po kilku minutach prowadziły 2:0. AZS AWF szybko jednak otrząsnął się po dość niemrawym początku i rozpoczął swój festiwal strzelecki. Już do przerwy gospodynie prowadziły 19:7, by cały mecz wygrać 38:21.

– Cieszy mnie, że w tym pojedynku mogły zagrać wszystkie zawodniczki i pokazać, co potrafią. Teraz przed nami dwa bardzo ważne mecze. Już za tydzień na własnym terenie zmierzymy się z Gubinem. Potem czeka nas jeszcze wyjazd do Szczecina. Oczywiście mam nadzieję, że pierwszą rundę zakończymy bez straty punktu – dodała Karasiewicz.

Mecz ze Spartą Gubin akademiczki rozegrają wyjątkowo w niedzielę, 17. listopada. Początek spotkania w hali przy ul. Chwiałkowskiego 34 o godz. 11:00. Wstęp wolny!

AZS AWF Volkswagen Poznań: Rychlewska, Korniluk, Szymków – Matyja 7 (3/3), Łyszczyk 7 (3/4), Matysek 6, Sowa 5 (1/3), Łakomy 3, Pakosz 3, Wrona 2, Zdanowska 2, Ślęzak 2, Karasiewicz 1, Peda, Kubacka, Duzowska

Victoria Świebodzice: Cichawa – Stefek 6, Wębrzyn 5 (1/3), Jamrozińska 5 (1/1), Miecznikiewicz 2, Barazdowska 1, Michalska 1 (0/1), Pawiłojć 1, Waltoś

źródło: azsawfpoznan.pl