Dwóch Polaków w 1/8 Enea Poznań Open!

Maks Kaśnikowski  i Daniel Michalski awansowali dzisiaj do 1/8 finału Enea Poznań Open 2023. We wtorek  mecz trzeciego Polaka w turnieju głównym – Kacpra Żuka, który najwcześniej o godzinie 15 wyjdzie na kort na pojedynek pierwszej rundy z Hiszpanem Carlosem Tabernerem. Patronem medialnym wydarzenia jest „Nasz Głos Poznański”.

Maks Kaśnikowski

Maks Kaśnikowski wspaniale zainicjował występy Polaków w turnieju głównym gry pojedynczej Enea Poznań Open 2023. Warszawianin pokonał wyżej notowanego Szwajcara Henriego Laaksonena 6:1, 2:6, 7:6 (7-4). Maks Kaśnikowski zajmuje obecnie 322. miejsce w rankingu ATP. Nasz młody reprezentant ma już na koncie zwycięstwa nad takimi tenisistami, jak Hubert Hurkacz, Jerzy Janowicz czy Vasek Pospisil. W ubiegłym roku Kaśnikowski przebrnął eliminacje w Poznaniu, ale odpadł w pierwszej rundzie turnieju głównego po trzysetowej walce z Argentyńczykiem Camilo Ugo Carabellim. Dlatego też celem minimum w tegorocznej edycji Enea Poznań Open było wygranie spotkania w drabince głównej.

19-latek z Warszawy rozpoczął mecz ofensywnie nastawiony. Już w drugim gemie miał szanse na przełamanie, ale wtedy jeszcze Szwajcar zdołał się wybronić. Ta sztuka nie udała mu się w kolejnych gemach serwisowych. Kaśnikowski dobrze returnował i spychał rywala do defensywy. Tym samym podopieczny Jakuba Ulczyńskiego zapisał partię otwarcia na swoje konto po 30 minutach, tracąc zaledwie gema.

W drugiej odsłonie to Laaksonen przejął inicjatywę od początku. Szybko przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:0. W grze Kaśnikowskiego pojawiło się więcej błędów, a Szwajcar to wykorzystywał i grał solidnie. To wszystko poskutkowało wyrównaniem stanu meczu na 1:1 w setach.