Ciąg dalszy walki o Puchar Polski

W 1/8 finału Pucharu Polski drużyna Lecha Poznań zagra na wyjeździe z pierwszoligową Miedzią Legnica. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinałów, które zostaną rozegrane w marcu 2014 roku. Początek spotkania w środę o godzinie 18:00.

Lech-Legia-27.X.2013106

Lech Poznań w tegorocznej edycji Pucharu Polski rozegrał tylko jedno spotkanie. 18 sierpnia Kolejorz wygrał w Niecieczy z pierwszoligową Termaliką Bruk-Bet 4:0. Miedź, by znaleźć się w 1/8 finału, musiała pokonać dwóch rywali. W I rundzie legniczanie wygrali 4:0 w Opolu z drugoligową Odrą, a w 1/16 finału okazali się lepsi od pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, z którą wygrali na wyjeździe 3:0.

Kolejorz do tego spotkania przystąpi wzmocniony mentalnie ligową wygraną z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Mariusza Rumaka do przerwy spisywali się fatalnie i przegrywali 0:1. W drugiej połowie poznaniakom dopisało szczęście, któremu potrafili jeszcze dopomóc i ostatecznie komplet punktów pozostał w Poznaniu. To było już drugie spotkanie w tym sezonie, w którym Kolejorz przegrywając zdołał się podnieść i odwrócić losy spotkania. Wcześniej ta sztuka udała się poznaniakom w meczu z Lechią w Gdańsku.

W bardzo dobrych nastrojach do środowego starcia przystąpią również piłkarze Miedzi. Legniczanie mieli fatalny początek sezonu. Nie potrafili wygrać żadnego z pierwszych siedmiu spotkań ligowych i z posadą trenera pożegnał się Rafał Ulatowski. Zastąpił go Piotr Tworek. Pod jego wodzą wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskie różdżki. Miedź nie przegrała żadnego z ostatnich ośmiu meczów i ze strefy spadkowej wywindowała się na ósme miejsce w tabeli.

źródło: lechpoznan.pl