Lech Poznań pokonał Wartę Poznań (ZDJĘCIA)

W 27. kolejce spotkań piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań wygrał z Wartą Poznań 2:0 (1:0). Obie bramki dla Kolejorza zdobył Michał Skóraś. Znakomicie spisywał się także bramkarz lechitów Filip Bednarek. To szóste z rzędu derbowe starcie wygrane przez podopiecznych trenera Johna van den Broma. Zdjęcia z meczu na końcu artykułu.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0

Początek spotkania to zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki w wykonaniu gospodarzy, ale to goście jako pierwsi dwukrotnie zmusili do interwencji Filipa Bednarka. W 6. minucie strzelał Adam Zreľák, a w 12. Miłosz Szczepański. W rewanżu, w 20. minucie, uderzał Michał Skóraś. Skuteczną interwencją popisał się Adrian Lis. 10. minut później Mikael Ishak będąc w znakomitej sytuacji z bliska głową posłał piłkę prosto w ręce golkipera zielonych. W 34. minucie Skóraś wpadł w pole karne wycofał piłkę do Jespera Karlströma, a ten oddał strzał. Do futbolówki, którą przed siebie odbił Lis, najszybciej dobiegł Skóraś dając prowadzenie Kolejorzowi. Z kronikarskiego obowiązku odnotować należy jeszcze groźny strzał z dystansu, którym w 44. minucie popisał się Adriel Ba Loua. Lis tym razem interweniował efektownie i skutecznie.

Tuż przed przerwą kibice gospodarzy jeszcze raz ucieszyli się po tym, jak piłka wpadła do bramki, ale okazało się, że przedwcześnie. Ishak strzelił gola, jednak wcześniej na spalonym był Ba Loua.