Dla jednych spotkanie, dla drugich wyzwanie – kilka słów o organizowaniu konferencji


Konferencja jest spotkaniem czy wydarzeniem, które najczęściej gromadzi specjalistów i przedstawicieli z jednej branży, w celu omówienia istotnego dla wszystkich tematu. Obecnie wyróżniamy dwa rodzaje tego typu spotkań: konferencje biznesowe oraz konferencje naukowe. Pierwsze oparte są na przemyśle bądź zawodzie; zgromadzenie zbiera się w celu przedyskutowania  bądź zaangażowania się we wspólne interesy. Tymczasem konferencje naukowe to spotkania grupy naukowców, praktyków i osób zainteresowanych pewnym działem nauki. W ramach tego rodzaju zebrań odbywają się krótkie wykłady oraz dyskusje na określony temat, oparte na wynikach badań naukowych. Każda konferencja wymaga specjalnego przygotowania, a na barkach organizatorów ciąży wiele obowiązków, o które muszą zadbać. Planowanie konferencji jest wieloetapowym procesem, w którym każde zagadnienie – począwszy od rodzaju kateringu, aż po rozmieszczenie stolików i krzeseł – wymaga rozwagi i umiejętności przewidywania ewentualnych skutków danych ruchów. Aranżacja przestrzeni odgrywa istotną rolę w całym procesie organizowania konferencji; nawet najmniejszy błąd czy pominięcie, może spotkać się z ogólnym niezadowoleniem uczestników.

CEZASGLOB_krzesła konferencyjne

Dowiedz się, o czym nie możesz zapomnieć jako organizator sesji konferencyjnej

Nie ma spotkania bez wyznaczonego wcześniej miejsca. Sala konferencyjna to pierwsza rzecz, nad którą należy się poważnie zastanowić. Będąc organizatorem, nie możesz dopuścić do sytuacji, w której okaże się, że brakuje miejsca dla kilku zaproszonych gości. Wielkość sali powinna być na tyle duża, by pomieszczenie było w stanie pomieścić wszystkich gości na miejscach siedzących, tym samym nie umniejszając na poczuciu komfortu i swobody w poruszaniu się podczas przerw w wystąpieniach. Wynajęcie dogodnej sali otwiera furtkę do dalszych działań organizacyjnych. Przygotowując salę konferencyjną, powinieneś mieć na uwadze kilka istotnych elementów:

zapach – to jeden z najważniejszych szczegółów, który bezpośrednio wpływa na komfort i wygodę uczestników spotkań dyskusyjnych; jeżeli zależy ci na wywarciu pozytywnego wrażenia u gości, musisz zadbać o to, by pomieszczenie pachniało świeżością; przewietrzenie sali oraz swobodny przepływ powietrza nie dopuści do spowodowania zaduchu, który skutecznie zniechęca do dalszego przebywania w pomieszczeniu;

porządek – wydaje się to kwestią oczywistą, tymczasem czystość jest często zapominanym elementem; nierówno ułożone krzesła, plamy na wyposażeniu, porozrzucane przedmioty, a nawet niewłaściwe ułożenie stolików, mogą spowodować prawdziwy chaos i brak skupienia uczestników spotkania;

organizacja posiłków – w przypadku wielogodzinnych konferencji, dobrze jest zapewnić uczestnikom posiłek i nielimitowany dostęp do wody czy gorących napojów; warto ku temu zorganizować strefę posiłków nie bezpośrednio w sali głównej, acz przylegającej.

Wygodne krzesła priorytetem dla każdego uczestnika konferencji

Czas trwania konferencji określa się od kilku godzin do nawet kilkunastu dni. Niezależnie od tego, czy zaplanowane spotkanie będzie trwało równe sześćdziesiąt minut czy sześć godzin, obowiązkiem każdego organizatora jest zadbanie o wygodę uczestników. Krzesła konferencyjne powinny być lekkie i łatwe w przenoszeniu, a także jak najbardziej ergonomiczne dla kręgosłupów uczestników. Cezas Glob jest jednym z dystrybutorów wysokiej jakości krzeseł konferencyjnych; dostępne w atrakcyjnej cenie meble zostały skonstruowane przez wybitnych producentów, którzy od lat zaopatrują sale konferencyjne, szkoły czy pomieszczenia biurowe w wygodne i designerskie krzesła. W zakładce cezasglob.pl/krzesla-konferencyjne/ czekają na ciebie liczne modele krzeseł, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających uczestników. Produkty oferowane przez dystrybutora posiadają między innymi Atesty Badań Wytrzymałościowych Remodex, a także są objęte gwarancją. Dobrze dobrane krzesło sprawi, że nawet sześciogodzinna dyskusja nie będzie obciążeniem dla postawy uczestnika!

Dodaj komentarz