Porażka Warty Poznań w Płocku z Wisłą

W zaległym meczu 19. kolejki piłkarskiej PKO BP Warta Poznań przegrała w Płocku z Wisłą 0:1 (0:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 54. minucie Mateusz Szwoch. Zieloni kończyli spotkanie w osłabieniu, gdyż w 61. minucie drygą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną, otrzymał  Niilo Mäenpää.

Wisła Płock - Warta Poznań 1:0

Warta była bliska wywalczenia remisu. W 76. minucie w poprzeczkę piłką trafił Robert Ivanov, który oddał strzał z ok. 40. metrów po błędzie bramkarza gospodarzy Krzysztofa Kamińskiego. W końcówce pojedynku przeprowadzili kontratak, którego niestety nie wykończyli Stefan Savić i Jakub Kiełb.

Wisła Płock – Warta Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Szwoch (54.)
Żółte kartki: Mateusz Szwoch (Wisła) oraz Niilo Maenpaa, Miguel Luis, Kajetan Szmyt (wszyscy Warta)
Czerwona kartka: Niilo Maenpaa (61. Warta, za drugą żółtą).
Wisła: Krzysztof Kamiński – Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi, Adam Chrzanowski, Aleksander Pawlak (70. Igor Drapiński) – Mateusz Szwoch (84. Damian Warchoł), Dominik Furman, Filip Lesniak, Rafał Wolski (77. Marko Kolar) – Bartosz Śpiączka (77. Łukasz Sekulski).
Warta: Adrian Lis – Jan Grzesik, Dimitrios Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski (65. Jakub Kiełb) – Maciej Żurawski (66. Kajetan Szmyt), Niilo Maenpaa, Miguel Luis (72. Stefan Savić), Miłosz Szczepański (66. Michał Kopczyński) – Adam Zrelak (77. Eris Destan).
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).