Wysoka porażka Polek (Galeria)

W Grodzisku Wielkopolskim rozegrano kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata kobiet w piłce nożnej w 2015 r. Polki podejmowały przeciwniczki ze Szkocji. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:4.

Pierwszy groźny atak oglądaliśmy w 15 minucie, gdy nieco osamotniona Pajor popędziła na bramkę przeciwniczek, ale jej uderzenie z ostrego konta nie zaskoczyło Fay. W odpowiedzi ładnym wolejem popisała się Sneddon, ale polska bramkarka Kiedrzynek w dobrym stylu sparowała piłkę. W 23. minucie było 0:1 – bardzo ładne podanie od Love na pole karne, które zwieńczyła celnym strzałem Jane Ross. Chwilę później znowu szarżowała Ewa Pajor, jednak tym razem brakowało precyzji i piłka minęła bramkę Szkotek. Znacznie bliżej była Patrycja Pozerska, która huknęła z rzutu wolnego, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Gra reprezentacji Polski mogła się podobać kibicom, którzy ochoczo dopingowały nasze dziewczyny. Jednak chwila nieuwagi wystarczyła, by przeciwniczki strzeliły drugą bramkę. Lauder dośrodkowała na pole karne, a najsprytniejsza znów okazała się Jane Ross i strzałem z bliska pokonała Katarzynę Kiedrzynek.

Tuż po przerwie dekoncentracja w szeregach obronnych Polek zaowocowała kolejną straconą bramką. Trzeciego gola zdobyła Jane Ross i tym samym skompletowała hat-tricka. Polki starały się odgryźć, ale w ich poczynaniach brakowało skuteczności. O ile dojście pod bramkę Szkotek nie było problemem, o tyle stworzenie realnej szansy na bramkę przychodziło bardzo rzadko. Po blisko godzinie gry Polki musiały grać w dziesiątkę  Ewa Pajor w krótkim odstępie czasowym obejrzała dwie żółte kartki i w konsekwencji musiała opuścić boisko. Niedługo później z dystansu huknęła Joanne Love i podwyższyła prowadzenie Szkotek. Przyjezdne nie zwalniały tempa i nacierały na osłabione Polki. W ostatnim kwadransie gry obie drużyny nieco opadły z sił i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Polska przegrywa w Grodzisku Wielkopolski ze Szkocja 0:4.