Koszykarskie derby w Tarnowie Podgórnym

Ten mecz ma podwójne znaczenie –  przede wszystkim o układ w tabeli grupy A, ale także prymat w Wielkopolsce. Sobotnie starcie między Tarnovią Tarnowo Podgórne a Pyrą Szkoła Gortata Poznań zapowiada się ekscytująco. Początek o 19.00 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym.

Obie drużyny świetnie radzą sobie w tym sezonie – Tarnovia z bilansem 15-4 zajmuje 2. miejsce w grupie A. Pyra co prawda jest na 8. miejscu, ale ma jeden mecz rozegrany mniej niż reszta drużyn z czołowej ósemki, a jej bilans jest równie imponujący – 13 zwycięstw i 5 porażek. Każdy mecz między drużynami z czołówki ma podwójne znaczenie, bo „ścisk” od miejsca 2 do 8. jest bardzo duży.

W I rundzie rywalizacja tarnowsko-poznańska zakończyła się zwycięstwem Tarnovii, która mecz na poznańskiej Chwiałce rozpoczęła w niesamowitym stylu – po pierwszej kwarcie podopieczni Rafała Urbaniaka prowadzili 38:4. Te 10 minut przejdzie na pewno do historii klubu z Tarnowa Podgórnego. W kolejnych częściach meczu inicjatywę przejęli poznańscy zawodnicy, ale finałowa kwarta znów byłą popisem Tarnovii, która wygrała ostatecznie 95:72.

W poznańskiej drużynie swój życiowy sezon rozgrywa Damian Antczak, który przez pięć sezonów reprezentował Tarnovię. Teraz jest drugim strzelcem  w Pyrze, zaraz za doświadczonym Marcinem Fligerem (22,6 pkt./mecz), a do 15,4 pkt. dodaje średnio 8,4 zbiorki 2,4 asysty i 1,4 przechwytu na mecz. Bardzo dużo w Pyrze zależy tez od gry drugiego weterana  – Przemysława Szymańskiego, który nie zagrał z powodu choroby w pierwszym meczu tych drużyn.

Po stronie Tarnovii do gry wrócili w styczniu kontuzjowani Lee Danderfer i Maciej Poznański. Trener Rafał Urbaniak dysponuje zatem pełnym składem i szczególnie na obwodzie ma bardzo dużo możliwości. Pod koszem Tarnovia liczy na doświadczenie i wszechstronność Macieja Rostalskiego i solidność z nutą fantazji Filipa Dominiaka.

Starcie Tarnovii z Pyrą rozpocznie się  o godz. 19.00 w hali OSiR w Tarnowie Pogórnym (ul. Nowa 15). Wstęp jest wolny.  Patronem meczu jest Oknario Home  – salon stolarki Premium mieszczący się w Galeria wnętrz Obornicka 337 w Poznaniu.