Lech Poznań remisuje w pierwszym sparingu

Lech Poznań zremisował 1:1 z Ajman Club w pierwszym sparingu podczas zimowych przygotowań. Na listę strzelców dla niebiesko-białych wpisał się Michał Skóraś.

Michał Skóraś
Niedziela – jeśli chodzi o zgrupowanie w Dubaju – była czwartym dniem przygotowań Kolejorza do rundy wiosennej, a także pierwszym, w którym lechici mieli okazję rozegrać sparing. Na mecz kontrolny niebiesko-biali udali się 50 km od swojej bazy treningowej, na Ajman Stadium, gdzie zmierzyli się z gospodarzem tego obiektu. Ajman Club plasuje się na 5. miejscu w rozgrywkach UAE Pro League i podobnie jak polska liga, pod koniec stycznia wznawia swoje rozgrywki.

Początek niedzielnego meczu należał do Kolejorza. Już w 3. minucie niebiesko-biali mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Bartosz Salamon przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Michała Skórasia, który wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę do wbiegającego na jedenasty metr Adriela Ba Loui. Iworyjczyk oddał strzał na bramkę, minimalnie niecelny. Chwilę później to właśnie Adriel był faulowany przed polem karnym, a do stojącej piłki podszedł Nika Kvekveskiri, którego uderzenie minęło poprzeczkę.

Iworyjczyk brał również udział w akcji, która dała niebiesko-białym prowadzenie. W 19. minucie zawodnicy Ajman Club popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki, która przejął Filip Szymczak i zagrał na skrzydło do Ba Loui. Ten dośrodkował futbolówkę tuż przed bramkę, gdzie świetnie odnalazł się Michał Skóraś, który strzelił pierwszego dla Lecha gola w 2023 roku. Chwilę później mogło być 2:0, bo sędzia podyktował dla Kolejorza rzut karny. Bramkarz z Emiratów Arabskich wyczuł jednak strzał Filipa Szymczaka.