Macbook – co psuje się w nim najczęściej?


MacBooki począwszy od swojej premiery, która miała miejsce w 2006 roku, zdobyły spore grono zwolenników. Na temat ich zalet – zaczynając od stabilności, a kończąc na wspaniałym designie – nie trzeba będzie nikogo przekonywać. Jednakże nie ma idealnych sprzętów. Komputery firmy Apple, pomimo porządnego wykonania, także mogą ulegać różnym awariom. Ponadto, w przypadku wybranych ich modeli, można nawet mówić o pewnych predyspozycjach.

Macbook

Problemy z kartą graficzną

Mimo faktu, iż urządzenia Apple odznaczają się mniejszą awaryjnością aniżeli konkurencja, to jednakże karta graficzna jest takim elementem, który na pewno zalicza się do często ulegających zepsuciu podzespołów w tych komputerach. W starszych modelach dochodziło nawet do tego, iż umieszczane od nowości karty graficzne w zestawie miały od razu wady fabryczne, które dawały szybko o sobie znać. Wówczas konieczny był profesjonalny serwis Macbook. Przyczyną kłopotów z kartą graficzną mogą być także: niewłaściwa albo całkowity brak pielęgnacji, mechaniczne uszkodzenia, czy spięcie w zasilaniu elektrycznym. Takie usterki mogą objawiać się m.in. całkowitym zniknięciem albo zniekształceniem obrazu, lub mrugającymi paskami na ekranie. Jeżeli podejrzewamy jakiekolwiek nieprawidłowości w zakresie działania karty graficznej w naszym komputerze, nie powinniśmy czekać i jak najszybciej zgłosić się do właściwego fachowca. Tylko takim sposobem nasz komputer będzie w poprawny sposób zdiagnozowany, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się MacBookiem.

Problemy z klawiaturą

W roku 2015 marka Apple użyła we własnych notebookach innowacje pod postacią klawiatury motylkowej. Ta nowość, dyktowana miniaturyzacyjnymi względami, nie miała jednakże poklasku wśród użytkowników. Zupełnie przeciwnie – bardzo szybko stała się znienawidzona. Bardzo negatywne podejście wielbicieli Apple do nowego rodzaju klawiatury, wynikało z braku jej funkcjonalności. ,,Motylki” bowiem odznaczały się kiepską ergonomią oraz głośną pracą.

Klawisze nierzadko nie chciały reagować na nacisk, naciśnięte raz wielokrotnie działały, albo też samoczynnie się aktywowały. Z uwagi na niewielki skok, pod ich powierzchnią zbierało się sporo trudnego do usunięcia kurzu. Pomimo niechęci użytkowników, marka Apple uparcie trwała przy tym rozwiązaniu. Korporacja postanowiła ustąpić dopiero w roku 2019. Miejsce motylkowych klawiatur zajął Magic Keyboard. Kłopoty z klawiaturą tyczą się wszystkich spośród modeli Macbooka mającego 12-cali.

Dodaj komentarz