Lechia – Lech, dziś: 20.30

W 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. W minionym sezonie na PGE Arenie Kolejorz przegrał 0:2 po golach Piotra Wiśniewskiego i Abdou Razacka Traore.

Dla podopiecznych Mariusza Rumaka ubiegłoroczna porażka w Gdańsku była jedyną do momentu wyjazdu do Warszawy na mecz z Legią. Tamto spotkanie nie stało na jakimś nadzwyczajnym poziomie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale to gospodarze po stałym fragmencie gry, wrzutce Machaja i główce Wiśniewskiego objęli prowadzenie. Kolejorz przejął inicjatywę w drugiej połowie, ale nie potrafił poważnie zagrozić bramce Lechii. Gospodarze znów byli skuteczniejsi i w 89 minucie wynik spotkania efektownym strzałem nożycami ustalił Traore.

W tym sezonie poznaniakom na wyjazdach nie wiedzie się już tak dobrze jak w zeszłym. Lech z sześciu spotkań na boiskach rywali, potrafił wygrać jedynie w Gliwicach. Po jedenastu kolejkach podopieczni Mariusza Rumaka zajmują piąte miejsce, mając na koncie szesnaście punktów. Od trzech spotkań Kolejorz nie zaznał goryczy porażki. Lechici pokonali w tym czasie Piasta oraz Widzew oraz zremisowali z Podbeskidziem. Lechia wydaje się jednak być bardziej wymagającym rywalem.

Zespół Michała Probierza w swoim dorobku ma jeden punkt mniej od Lecha i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Gdańszczanie dobrze rozpoczęli sezon, ale na zwycięstwo czekają już prawie dwa miesiące. Po raz ostatni po komplety punktów sięgnęli 24 sierpnia, gdy niespodziewanie wygrali 1:0 w Warszawie z Legią. U siebie lechiści jednak nie przegrywają. W tym sezonie sześć razy podejmowali rywali na PGE Arenie, odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali cztery remisy.

W porównaniu do spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała w kadrze Lecha Poznań na mecz z Lechią Gdańsk doszło do jednej zmiany. Do kadry powraca Kebba Ceesay. Gambijczyk zastąpił kontuzjowanego Huberta Wołąkiewicza. Do Gdańska nie pojechał Luis Henriquez.