Wielkopolanin motorowodnym mistrzem Europy

Cezary Strumnik odniósł kolejny spektakularny sukces w swojej sportowej karierze. W miejscowości Kupiszki na Litwie wywalczył złoty medal motorowodnych mistrzostw Europy w klasie OSY400. Zawodnik UKS Przygoda Chodzież zdeklasował kilkunastu zawodników, wygrywając swoje wszystkie biegi. Mistrzostwa odbywały się 13 i 14 sierpnia.

Reprezentant Polski jechał na zawody w roli faworyta. To bowiem multimedalista MŚ i ME w tej klasie oraz aktualny mistrz globu (tytuł wywalczył we wrześniu 2021 roku w czeskich Jedovnicach). Swoje sportowe umiejętności kolejny raz potwierdził w Kupiszkach. Już w sobotniej sesji kwalifikacyjnej był najszybszy i dzięki temu wywalczył bardzo dobre miejsce na starcie do pierwszego biegu. Wyścig otwierający zmagania o punkty, który odbył się w sobotę, wygrał prowadząc od startu do mety. Na niedzielę zaplanowano trzy biegi ME, ale Strumnik mógł cieszyć się ze złotego medalu wcześniej! Wygrał bowiem dwa kolejne ślizgi, a zgodnie z regulaminem mistrzostw Europy, do końcowych wyników mistrzostw Europy zaliczane są trzy najlepsze starty każdego zawodnika. To pierwsze złoto Strumnika w ME OSY400 i już jego dwunasty medal ME i MŚ w karierze!!!