Pierwszy dzień JBL Triathlon Poznań (ZDJĘCIA)

Za nami pierwszy dzień startów kultowej imprezy z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Poznań! Pogoda była wymagająca, zawodnicy oprócz pokonywania własnych słabości musieli mierzyć się z silnym wiatrem oraz deszczem. Jednak po raz kolejny udowodnili, że nie bez powodu mówi się o nich, że są ludźmi z żelaza, a w dodatku zrobili to z uśmiechem na twarzy! Jako pierwszy na mecie na dystansie 56,5 km zameldował się Filip Szymonik, a konkurencję pań wygrała Paulina Kotfica. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Przez linię mety przebiegł z czasem 3:51:07 Pan Henryk Michałowski z kategorii mężczyzn 80+, który w zeszłym roku przechodził operację kręgosłupa. Podczas ceremonii wręczenia medali publiczność zareagowała wiwatem i głośnymi oklaskami.

Jubileuszowa 9. Edycja JBL Triathlon Poznań  rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00 startami na dystansie ćwiartki. Rywalizację na tym dystansie wygrał Filip Szymonik z czasem 1:52:09, który wygrał z drugim Adamem Wieczorkowskim o 5 minut i 14 sekund.