Kulturka — przedstawienia muzyczne 2022/2023. Czym nas zaskoczy?


Edukacja teatralna przynosi dzieciom wiele korzyści. Warto więc zapoznać się z bogatą ofertą przedstawień muzycznych na rok szkolny 2022/2023. Podpowiadamy, czym mogą one zaskoczyć dzieci i ich nauczycieli oraz czy warto na nie zapisać uczniów.

Jakie korzyści może przynieść dziecku udział w przedstawieniach muzycznych?

Przedstawienia muzyczne dla dzieci są barwne, dynamiczne, interaktywne i dostosowane do ich wieku. Najmłodsi mogą:

– zapoznać się ze światem sztuki;

– nauczyć wrażliwości i otwartości;

– odbyć trening kontroli emocji;

– rozwijać kreatywność;

– bawić się.

Przedstawmy repertuar zaplanowany na rok szkolny 2022/2023 i wyjaśnijmy, dlaczego warto wybrać się z uczniami na te przedstawienia.

Przedstawienia muzyczne — nauka wrażliwości i otwartości od najmłodszych lat

Przedstawienia muzyczne mogą uwrażliwiać dzieci na los drugiego człowieka. Tak jest w przypadku spektaklu pt. ‘’Odmienna i podobna kraina — Polska i Ukraina”. Ukazuje on podobieństwa i różnice pomiędzy naszym krajem a Ukrainą. To dobra lekcja otwartości na ludzi z innych nacji.

Koncerty ukazują też historię, legendy, baśnie oraz różne obyczaje.

Spektakle muzyczne — kreatywny sposób na wprowadzenie dziecka w świat historii, legend, baśni oraz obyczajów

Przedstawienia muzyczne w przystępny sposób wprowadzają dzieci w świat historii. Podczas koncertu „Nadęta Europa” ukazane są dzieje muzyki europejskiej oraz zróżnicowanie języków, obyczajów i kultur rozwijających się na przestrzeni wieków. Z kolei w przedstawieniu ‘’To nie kawał, to karnawał” pokazany jest dawny wenecki bal maskowy, a dzieci mogą wziąć w nim udział.

Warto też zapoznać uczniów z legendami i baśniami. W ‘’Tryk-tryk na wieży ratuszowej” ukazana jest historia poznańskich koziołków. W świat baśni wprowadza spektakl pt. „AnderSEN”, podczas którego dzieci przenoszą się w realia z pogranicza jawy i snu.

W grudniu warto przedstawić dzieciom obyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Posłużyć temu może koncert pt. ‘’O! Choinka”, który pokazuje również, co jest najważniejsze w świętach.

Spotkania w teatrze to też okazja, aby uczniowie wkroczyli w świat muzyki i rytmu. Po więcej informacji zapraszamy na https://kulturka-poznan.pl/koncerty-dla-dzieci/.

Koncerty dla dzieci — spotkanie ze światem muzyki i rytmu

Dzięki koncertowi pt. ‘’Nie wolno, czy nie szybko?” najmłodsi i ich opiekunowie będą mogli pobawić się tempem w muzyce i przekonać się, czy ich tempo życia jest naturalne.

W świat opery i operetki wprowadza dzieci interaktywny spektakl ‘’Bas, piano i soprano”. Z kolei przedstawienie ‘’Rosa i flamenco” zachęca je do wyrażania emocji w tańcu.

Muzyka może też zahipnotyzować. Tak działa loop’owanie, czyli tworzenie zapętlonych dźwięków. Dzieciaki zanurzą się w utworze stworzonym przez siebie.

Koncerty dla dzieci to różnorodność form artystycznych i poruszanych tematów.

Teatr dla dzieci — rozwój wrażliwości, kreatywności i nauka przez zabawę

Bogaty repertuar przedstawień muzycznych dla dzieci wprowadza je w świat sztuki, kształtuje ich wrażliwość i kreatywność oraz wzbogaca ich wiedzę. W najbliższym roku szkolnym warto zapisać uczniów ze swojej placówki edukacyjnej na cykliczne przedstawienia muzyczne.

Fot. Materiały prasowe

Dodaj komentarz