Miasto odporne na stres? Ruszyło nowatorskie badanie


Jak powinno wyglądać nowoczesne miasto odporne na kryzysy i zagrożenia, zwłaszcza te wynikające z pandemii? Jakie są potrzeby, obawy i priorytety jego mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania szukają naukowcy z poznańskich uniwersytetów. Każdy może im pomóc i wziąć udział w ankiecie.


Ostatnie lata przynoszą dynamiczne i zaskakujące zmiany. Konieczne jest więc opracowanie i wprowadzenie w życie nowoczesnego modelu miasta odpornego na kryzysy i zagrożenia. Służy temu projekt Narodowego Centrum Nauki „Miasto odporne na stres w warunkach pandemii (COVID-19)”, realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, we współpracy z urzędem miasta. Dzięki niemu będzie można poznać potrzeby, priorytety i obawy mieszkańców, by móc tworzyć zdrowe, bezpieczne, przyjazne i atrakcyjne środowisko życia w mieście.

Grant NCN pt. „Miasto odporne na stres w warunkach pandemii (Covid-19)” realizują prof. dr hab. Lidia Mierzejewska (kierownik projektu) wraz z zespołem projektowym w składzie: prof. UAM dr hab. Magdalena Wdowicka, dr inż. arch. Kamila Sikorska-Podyma, dr inż. arch. Marta Szejnfeld, dr inż. arch. Bogusz Modrzewski i mgr Natalia Hoffmann-Pawlak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Joanna Śliwowska i dr n. med. Emilia Grzęda z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz dr Ewa Lechowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz