Warta nie zwalnia tempa!

Zieloni znowu wygrywają. Tym razem wyższość warciarzy musiał uznać Raków Częstochowa, który uległ podopiecznym trenera Kamińskiego 0:1. Jedyną bramkę w meczu strzelił w czwartej minucie Grzegorz Rasiak.

Warta-Bytovia-Janas017

Warta bardzo szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końcowego gwizdka. W czwartej minucie Grzegorz Rasiak wykorzystał gapiostwo defensywy rywali i bez problemów pokonał golkipera. Później Zieloni spokojnie kontrolowali mecz i zabezpieczali korzystny dla siebie wynik. Pod bramką Besera najbardziej zagotowało się w 62. minucie – Kocot faulował Naporę na polu karnym, a sędzia Jasina podyktował jedenastkę. Do ustawionej piłki podszedł Dawid Retlewski, ale obił jedynie zewnętrzną stronę słupka. Chwilę później swoją szansę miał wprowadzony Ciarkowski, ale nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Warta zwyciężyła po raz piąty z rzędu.

Raków Częstochowa – Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: Grzegorz Rasiak 4′

Warta: Paweł Beser – Przemysław Kocot, Łukasz Jasiński, Alan Ngamayama, Dawid Jasiński – Adrian Bartkowiak, Maciej Scherfchen, Paweł Piceluk (Michał Ciarkowski 59′), Błażej Nowak – Michał Goliński (Michał Grzesiek 89′), Grzegorz Rasiak (Karol Gregorek 83′)’

Raków: Przemysław Wróbel, Eryk Krupa, Łukasz Góra, Damian Byrtek, Bartosz Soczyński (71′ Łukasz Kmieć), Sławomir Ogłaza, Łukasz Kowalczyk (90′ Przemysław Mońka), Krzysztof Napora, Rafał Czerwiński, Damian Lenkiewicz (78′ Łukasz Buczkowski), Dawid Retlewski

Żółte kartki: Eryk Krupa, Łukasz Kowalczyk (Raków) – Maciej Scherfchen (Warta)

Sędziował: Mariusz Jasina (Wrocław).